Šiais laikais sunku rasti žmogų ar įmonę, kurie savo kasdienį gyvenimą bei veiklą galėtų įsivaizduoti be transporto ir jo teikiamų keleivių ir krovinių vežimo paslaugų. Ar patys vyktume į darbą ar poilsines keliones, ar važiuotume į parduotuves pirkti savo poreikiams tenkinti reikiamų produktų, ar lauktume šių produktų pristatymo namuose – be transporto visi šie kasdienio gyvenimo reiškiniai vargu ar būtų įmanomi. Visa tai daro įtaką ir gamybos įmonių veiklai. Tik transporto aptarnavimo dėka jos gali atsigabenti tinkamas žaliavas, reikalingas gamybai vykdyti, ir pateikti galutiniams vartotojams jau pagamintas prekes. Atsižvelgiant į tokią transporto svarbą žmogaus kasdieniame gyvenime ir jo įtaką įmonių veiklai, susidaro įspūdis, kad transporto paslaugos, ar tai būtų keleivių, ar krovinių vežimai, turėtų būti tinkamai planuojamos ir organizuojamos. Taigi šiuo darbu aptarsiu krovinio gabenimo organizacinius ypatumus.
Darbo objektas: krovinio gabenimas.
Darbo tikslas: išanalizuoti krovinio gabenimo aspektus.
• Atlikti techninių – eksploatacinių vežimo rodiklių skaičiavimą.
1.1.
2. KROVINIŲ GEBENIMO BŪDAI IR PAKAVIMAS
2.1. Krovinių gabenimo būdai
Yra keletas krovinių gabenimo būdų, kuriuos galima pasirinkti atsižvelgiant į laiko sąnaudas, krovinio dydį ir turinį, bei kainą:
1. Krovinių gabenimas oro transportu.
2. Krovinių gabenimas jūrų transportu.
3. Krovinių gabenimas geležinkeliu.
4. Krovinių gabenimas kelių transportu.
5. Multimodaliniai krovinių pervežimai.
Kroviniai gabenami su įvairiarūšės transportavimo technikos pagalba. Jos paskirtį lemia transportavimo aplinka, kurioje ji gabena krovinius - žeme, vandeniu ar oru. Transporto priemonės yra kuriamos, atsižvelgiant į gabenamų krovinių specifiką - agregatinę jų būklę ir pan. Todėl transportavimo technikos konstrukcinės ypatybės ir darbo aplinka lemia vienos ar kitos transporto priemonės privalumus arba trūkumus.
Geležinkelių transporto pranašumai, palyginti su kitomis transporto priemonėmis, yra: patikimumas, reguliarumas, universalumas, galimybė gabenti jvairiarūšius krovinius nepriklausomai nuo metų laiko, klimato salygų ir vežimo pajėgumas. Iš trūkumų paminėtini: geležinkelio atšakų būtinumas, nevienodas kelio plotis, kas sudaro papildomų sunkumų gabenant krovinius tarptautiniais maršrutais – būtina stegti perkrovos stotis ir pan.
Jūrų transportu galima gabenti didelių gabaritų ir svorio krovinius, turinčius įvairią agregatinę būklę. Kadangi jūrų transportu...
Šį darbą sudaro 1685 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!