Analizės

Kristijonas Donelaitis “Metai" interpretacija

9.8   (3 atsiliepimai)
Kristijonas Donelaitis “Metai" interpretacija 1 puslapis
Kristijonas Donelaitis “Metai" interpretacija 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

( gamtos atgimimo – pavasario, vasaros – brandos sunykimo veiksmas – ruduo) poemoje sutapatintas su pagrindiniais žmogaus gyvenimo tarpsniais ( gimimas, branda, mirtis) . Toks žmogaus ir gamtos vienovės supratimas būdingas renesanso kultūrai, palikusiai pėdsaku lietuvių raštuose (religiniuose, pasaulėtiškose).
Liaudies kalendorius – tai ilgaamžės žmonių patirties ir stebėjimo rezultatas, fiksuoja viena po kito einančias darbų laukuose ir namuose datas bei su jomis susijusias šventes. Vadinamos krikščioniškais vardais šventės orientavo žemdirbį kada imtis vienokių ar kitokių darbų. Palaikė atitinkamus kaimo bendruomenės santykius. K . Donelaičio būrai taip pat susiję su tuo žemdirbio kalendoriumi.
Žemdirbio kalendoriaus datos pirmiausia priklausė nuo saulės, kurios poveikis žemei apsprendė pastovią metų kaitą, o metų laikuose atitinkamus žmonių darbus , bei šventes.
“Metai” prasideda pavasariu , visa būrų gyvenimo ir darbų pradžia. Pirmuose eilutėse užsimenama apie saulutę, kuri “atkopdama budino svietą”. Tuo nusakomas visuotinis lietuvių liaudies požiūris į šį dangaus šviesulį, kuris ligi vidurvasario tarsi kopia aukštyn, o poto pradeda žemėti. Kildama saulė skatina audti žolę, pražysti žemę.
Poetiški vaizdai primena lietuvių liaudies Jurginių dainas, kuriuose ne tik saulė, o ir šv. Jurgis vaizduojamas kaip augmenijos atgimimo skatintojas. Šv. Jurgis yra ir žemės naktų saugotojas. “Jurgi, geras vakaras” – raginama dainoje atrakinti žemę ir išleisti žolę.
Poemoje vasara pargrįžta tada , kai saulė paliauja kilti aukštyn ir sustoja aukščiausiame savo taške.
Saulės ėjimas per dangų sutinkamas Joninių dainoje “Eina saulelė aplinkui dangų “.
Rudenį pradeda saulės vaizdu. Primindamas saulės vaizdu , kaip ji skuba vakarop nusileisti ir kaip dabar nuo visų “savo spindulius slepia”.
Taigi ,saulės kelias dangumi diktuoja metų kaitą , žmogaus vietą atskirais metų laikais, darbus ir jų atlikimo terminus.
“Pavasario linksmybėse” neminimos konkrečios šventės (aiškiai nupieštas gandro paveikslas ) . Atgimstančios gamtos fone su užuominomis į žmogaus gyvenimą siejasi šventė, švęsta kovo 25 d. Rytų Prūsijoje. Ji vadinama “Gandrinėmis”, o Lietuvoje – “ Blovieščiais”. Tikėta , kad tada...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 721 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (721 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 2 psl., (721 ž.)
  • Word failas 28 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt