Analizės

K. Donelaitis "Metai" interpretacija

10   (1 atsiliepimai)
K. Donelaitis "Metai" interpretacija 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kristijonas Donelaitis – lietuvių grožinės literatūros pradininkas. Dvasininkas, gyvenęs XVIIIa., Mažojoje Lietuvoje. Jis sukūrė šešias pasakėčias ir pirmąjį mūsų literatūroje meninį kūrinį – poemą ,,Metai“. Tai keturių dalių epinė poema apie paprastus lietuvius valstiečius, vadinamus būrais, apie jų kasdieninį gyvenimą, vargus ir rūpesčius. Būrai skirstomi į teigiamus (viežlybuosius) ir neigiamus (nenaudėlius).Tai didaktinis kūrinys, manoma, kad jis sudarytas iš Kristijono Donelaičio pamokslų, skaitytų savo parapijiečiams.
Nagrinėjama ištrauka yra iš ,,Rudens gėrybių“, tai – Selmo monologas. Selmas yra vienas iš viežlybųjų veikėjų, tai kaimo išminčius, filosofas, oratorius. Šioje ištraukoje Selmas ir pasakotojas ir veiksmo dalyvis, jis moko lietuvius, pamokslauja jiems. Ištraukos erdvė siaura, nes Selmas savo monologą sako vienoje vietoje, galbūt troboje ar kieme. Metų laiką nuspėjame iš pavadinimo ,,Rudens gėrybės‘‘, tai laikas, kai visi darbai jau nudirbti, kai galima pailsėti. Tačiau jis taip pat yra ir kintantis, nes kalbama apie praeitį, dabartį ir ateitį. Aukštinama praeitis, smerkiama dabartis ir pranašaujama ateitis.
Pagrindinė Selmo monologo tema – tai neigiamą įtaką darančios naujovės ir su jomis susiję būrų paklydimai. Selmas ilgisi senų laikų (,,Ak, kur dingot jūs, lietuviškos gadynėlės“), jis stebisi smukusia žmonių morale, vis prastėjančiu elgesiu, nepagarba senovės papročiams. Jis ilgisi tokių laikų, kai lietuviai dar nebuvo supanašėję į kitataučius, ir smerkia lietuvių suartėjimą su vokiškaja kultūra: ,,(...) tikt gėda žiūrėt, / Kad lietuvninkai kaip vokiečiai sopaguoti“. Kaimo išminčius smerkia naujovišką aprangą, manieras, netgi mokyklas. Visa tai puikus pietizmo įtakos pavyzdys. Jam gėda, kad būrai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 514 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
1 psl., (514 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 1 psl., (514 ž.)
  • Word failas 31 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt