gali būti vadinamas finansiniu kapitalizmu.
Finansinio kapitalizmo pagrindas yra KREDITAS.
Vladas Jurgutis (1885 – 1966)
Lietuvai atgavus nepriklausomybę, perėjus prie rinkos ekonomikos, suaktyvėjo prekybiniai mainai tiek šalies viduje, tiek ir už jos ribų.Taigi, Lietuvai integruojantis į Europos sąjungą, įmonėms bei organizacijoms užmezgus glaudesnius prekybinius ryšius su daugeliu užsienio įmonių, atsirado poreikis piniginiams ištekliams tiek pačios valstybės kilimui, tiek verslo ar privačių klientų poreikiams tenkinti. To sekoje iškilo kredito, kaip trūkstamų lėšų gavimo šaltinio bei panaudojimo problema. Šią problemą dar labiau paaštrino 1995 metais Lietuvos ekonomiką sukrėtusi bankų krizė,kilusi dėl nesaikingai vykdomos kredito politikos.
Kreditas atspindi piniginius santykius, susijusius su gyventojų ar įmonių laisvų lėšų kaupimu ir teikimu grąžintumo sąlygomis.
Šiuo metu bankai Lietuvoje vykdo aktyvias kreditavimo programas. Teikia paskolas gyventojams ir ūkio subjektams. Bankai remia kai kurias socialines valstybės programas, teikia paslaugas, reikalingas žmonių socialiniams poreikiams tenkinti. Iš kreditų bankai gauna didžiausias pajamas.
Vienaip ar kitaip bankai lenktyniauja tarpusavyje ir kiekvienas stengiasi pasiūlyti kuo palankesnes sąlygas.Iš esmės šios sąlygos būna preliminarios, nes bet kokiu atveju sutartys yra sudaromos individualiai. Kita vertus apie tokias sąlygas prieš keletą metų buvo galima tik pasvajoti.
Bankų veikla turėtų būti nukreipta į pinigų apyvartos didinimą, į piniginės – kreditinės politikos valdymą.
Bankų kreditavimo politika apima principus, kreditavimo objektą, paskolos suteikimo bei grąžinimo mechanizmą, taip pat kontrolę.
Taigi šio referato tikslas – išanalizuoti literatūroje pateikiamą kredito sistemą, rūšis, formas, jo suteikimo ir grąžinimo mechanizmą, būtinumą, funkcijas ir principus.
Tikslui pasiekti keliami tokie uždaviniai :
• pateikti kredito sampratą, jo būtinumą ir esmę;
• detalizuoti išskirtas kredito rūšis ir formas;
• pateikti įvairiuose šaltiniuose nurodomas kredito funkcijas;
• apibrėžti kredito principus;
• pateikti išvadas.
KREDITO SAMPRATA
Kreditas atspindi piniginius santykius, susijusius su gyventojų ar įmonių laisvų lėšų kaupimu ir teikimu grąžintumo sąlygomis.
Šiuo metu bankai Lietuvoje vykdo aktyvias kreditavimo programas. Teikia paskolas gyventojams ir ūkio subjektams. Bankai remia kai kurias socialines valstybės programas, teikia paslaugas, reikalingas žmonių socialiniams poreikiams tenkinti. Iš kreditų bankai gauna didžiausias...
Šį darbą sudaro 3879 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!