• Eksportas - išvežamoms prekėms;
• Tranzito muitas- tranzitinėms prekėms (pervežamos per valstybės teritoriją).
Šiame darbe aptarsiu muitų politikos ypatumus Lietuvoje ir paanalizuosiu kokia įtaką valstybei bei jos gyventojams daro muitai.
Prekių mainai naudingi visoms besivystančioms šalims, kitaip jie laisva valia nevyktų. Besivystančioms šalims, tarp jų ir Lietuvai užsienio prekyba yra labai svarbi. Lietuvoje eksportas ir importas vis auga, tačiau norėdama apsaugoti savo šalies interesus, bei gamintojus valstybė privalo kontroliuoti prekių srautus. Nors tarpatutinė prekyba darosi vis laisvesnė, prekybą ribojančios priemonės yra nepakeičiamos norint apginti šalies rinką nuo pigesnių importuotų prekių ir papildyti šalies biudžetą. Muitais siekiama apsaugoti nacionalinius gamintojus nuo užsienio prekių konkurencijos, reguliuoti atskirų prekių paklausą ir pasiūlą, saugoti šaliai svarbius gamtinius išteklius, spręsti gamtosaugos problemas, papildyti valstybės biudžeto pajamas ir įgyvendinti kitokius protekcionistinės ir merkantilistinės politikos uždavinius.
Reikia ir pastebėti, kad žmonės taip pat piktinasi didėjančiais muitais, mažėjančiu prekių asortimentu, bei muitų sistemoje klestinčia netvarka. Galima pastebėti, kad vyrauja keletas esminių problemų:
• tai pačių muitų taikymo, bei tarifų problema,
• su muitų reglamentavimu susijusios problemos.
• Sunkumai atsiradę dėl muitinių darbo organizavimo trūkumo.
Pastaruoju metu viešumon keliama vis daugiau problemų, susijusių su muitų politika ir muitinių darbu. Dažnai Lietuvos valdžia kaltinama tuo, kad nepakankamai gina vietos gamintojus, nesugeba pažaboti kontrabandos. Kita vertus, žmonės vis dažniau ir garsiau piktinasi, kad dėl didinamų muitų auga kainos, mažėja prekių pasirinkimas, muitinės sistemoje klesti netvarka. Muitų politikos klausimai neišvengiamai įgauna tarptautinį pobūdį.
Muitai yra imami siekiant apriboti vidaus pramonei reikalingų žaliavų išvežimą, norint apsaugoti šalies vidaus rinką nuo užsienio šalių gamintojų konkurencijos bei siekiant kontroliuoti importą ir eksportą.
Darbo tikslai:
1. Aprašyti muitų politika Lietuvoje ir Europos Sąjungoje.
2. Plačiau supažindinti ir išanalizuoti su muitų taikomos politikos privalumais ir trūkumais.
3. Išanalizuoti Lietuvos muitų politiką;
4. Išnagrinėti iškeltų problemų sprendimo būdus.
1. Bendroji muitų samprata
Muitas –lietuvių kalboje žodis muitas suprantamas kaip mokestis, renkamas tiesiai į valstybės biudžetą už importuojamas, vežamas tranzitu, eksportuojamas prekes. Kitose kalbose...
Šį darbą sudaro 7237 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!