2005 m. spalis 14 d.
2005 m. spalis d.
S. PLESKAS
2005
Įvadas
Garso plokštė yra daugiafunkcinis įtaisas, atkuriantis skaitmeninių garso įrašų failus. Garso plokštės gali sumaišyti kelių šaltinių signalus, sintezuoti įvairius garso efektus (pavyzdžiui, daugiabalsiškumą, erdvinį garsą), stiprinanti analoginį signalą bei keisti jo dažnines savybes, analoginį signalą paversti skaitmeniniu ir atvirkščiai. Tam tikrais atvejais garso plokštę taip pat galima naudoti telefono ryšiui per Internetą. Prijungus prie kompiuterio garso kortą galima įrašyti balsą bei muziką. Garso korta paverčia garsą dvejetainių simbolių srautu (skaitmenizuoja garsą), toks srautas gali būti užrašytas į kompiuterio atmintį ir atitinkamai apdorotas.
Viena pirmųjų garso plokščių kūrėjų ir iki šiol pirmaujanti šioje srityje yra firma „Creative Labs“. Jos sukurtos garso plokštės “Sound Blaster” labai paplito ir jau keletą metų yra pirmoje vietoje tarp kitų firmų gaminančių garso plokštes skirtas multimedijai. Taip pat populiarios ir plačiai paplitusios yra firmų „Adlib“ ir „Roland“ plokštės. Įvairių firmų plokštės gerokai skiriasi savo funkcinėmis galimybėmis, kaina ir neretai garso kokybe.
Garsai yra įrašomi į įvairių formatų failus. Garsai dažniausiai įrašomi į firmos Microsoft standartizuotus formatų failus, pvz. mp3, wav, cda, s3m it. 669 ir t.t.. Labiausiai paplitusiuose muzikos saugojimo formatų failuose šaltinio garsas yra įrašomas skaitmenine forma (diskretizuotas ir kvantuotas). Jei kūrinio trukmė nuo 3 iki 5 minučių tai jis užima nuo 2 iki 6 MB vietos priklausomai nuo kūrinio kokybės, dažniausiai failai saugomi 128Kb/s, o akustinių skirtumų tarp tokios ir aukštesnės kokybės failų (pavyzdžiui, 160 Kb/s arba 256 Kb/s) mp3 bylų nėra, nors teoriškai kokybė gerėja, bet pokyčių ausis nepajunta. Tai nepriklauso nuo garso plokštės. Muzika mp3 byloms dažniausiai imama iš kompaktinių diskų, kurių įrašo kokybė beveik yra 128 Kb/s.. Paprastai wav formatas užima truputi mažiau vietos nei mp3, tačiau jis yra prastesnės kokybės ir rečiau naudojamas.
Garso plokščių parametrai
1. diskretizacijos dažnis (15,22 kHz prastesnėse plokštėse, 44,1 arba 48 kHz gerose plokštėse);
2. signalo kvantavimas (8 bitai senesnėse ir 16...
Šį darbą sudaro 4910 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!