XXI-asis amžius yra informacines visuomenes suklestėjimo amžius. Pirmieji kompiuteriai buvo sukurti jau XX-ajame amžiuje, jie buvo gremėzdiški, o funkcijų atlikdavo nedaug, nuo tada ir prasidėjo kompiuterių evoliucija.
Žmones troško patogesnių, mažesniu kompiuterių kurie sugebėtų atlikti daug funkcijų ir taip palengvintų žmogaus gyvenimą ir buitį, nuo tada pradėjo vystytis šiuolaikinės informacinės technologijos, o kartu ir informacinė visuomenė.
Bėgant metams kompiuteris buvo tobulinamas, taip atsirado įvairūs kompiuterio priedai. Tie priedai buvo pradėti skirstyti į įvesties ir išvesties įrenginius be kurių dabar nebūtų įmanoma gyventi ir dirbti neišsiskiriant iš dabartinės informacinės visuomenės.
Taip kompiuteris ir jo įranga tapo ne prabanga, o būtinybė šiuolaikiškam žmogui.
Įvesties įrenginiai
Kad kompiuterinė sistema veiktų ir duomenų apdorojimo metu gautą informaciją pateiktų vartotojui, pirmiausia būtina įvesti reikalingas programas ir duomenis. Kaip tik tai atlieka išoriniai kompiuterinės sistemos įrenginiai – įvestie įrenginiai, per kuriuos žmogus bendrauja su kompiuterine sistema ().
Kad galėtum bendrauti su kompiuterine sistema, duomenis reikia kompiuteriui pateikti jam suprantama mašinine kalba, sudaryta iš mašininių kodų, t.y. duomenis bei programas kompiuteriui pateikti dvejetaine skaičiavimo sistema.
Pirmieji įvesties įrenginiai kuriais į kompiuterį buvo įvedami duomenys buvo popierinės perfokortos.
Deja naudotis perfokortomis buvo nepatogu: jos dažnai plyšdavo nuo susidėvėjimo, todėl jas reikėdavo kopijuoti specialiais įrenginiais, o tai užimdavo daug laiko .
Šiandien įvesties įrenginių įvairovė yra labai didelė – nuo liečiamų iki suprantančių balsą, kurie yra parankiausi vartotojams, dabar jie naudojami siaurai, bet prognozuojama, kad balsą suprantantys įrenginiai bus plačiai naudojami ateities kompiuterinėse sistemose.
Schema 1
Klaviatūriniai įvesties įrenginiai
Klaviatūra
Kompiuterio klaviatūra – sudėtingas elektromechaninis prietaisas, kuris sukuria specialius elektroninius kodus, kai mes nuspaudžiame bet kurį klaviatūros klavišą. Jau sukurtos ir naudojamos belaidės, jutiklinės, suviniojamos ir sulankstomos klaviatūros (pav.: ).
Klavišai skiriasi savo dydžiu, forma ir funkcijomis. Jie yra:
• Raidiniai
• Funkciniai
• Specialieji
• Skaitmeniniai
• Rodykliniai
pav.:
Raidiniai klavišai skirti užrašyti tekstą ir specialius simbolius, pvz.:* ) ( +
Funkciniai klavišai F1, F2,…F12 įveda komandas, skirtingose programose programuotojas gali priskirti skirtingas funkcijas.
Specialieji klavišai atlieka tokias funkcijas;
Esc – išvda...
Šį darbą sudaro 3147 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!