Referatai

Išoriniai kompiuterio įrenginiai

9.8   (3 atsiliepimai)
Išoriniai kompiuterio įrenginiai 1 puslapis
Išoriniai kompiuterio įrenginiai 2 puslapis
Išoriniai kompiuterio įrenginiai 3 puslapis
Išoriniai kompiuterio įrenginiai 4 puslapis
Išoriniai kompiuterio įrenginiai 5 puslapis
Išoriniai kompiuterio įrenginiai 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kompiuteris turi daug įvairiausių išorinių įrenginių, kurie jam talkina. Vienais (įvesties įrenginiais) žmogus perduoda informaciją kompiuteriui, kitais (išvesties įrenginiais) — kompiuteris pateikia apdorotą informaciją žmogui, į trečius (informacijos kaupiklius) informacija įrašoma, juose laikoma, t.y.kaupiama. Išoriniai įrenginiai nuolat tobulinami, keičiami, atsiranda naujų.
Nelabai beįsivaizduojame kompiuterį be pelės — ja greičiau, patogiau nurodyti veiksmus kompiuteriui (46 pav.). Pelę išrado D. Engelbertas ( Douglas Engelbart) Xxa. 8-ajame dešimtmetyje. Sukūrusi „Macintosh“ kompiuterį „Apple“ firma pateikė jį su pele. Po kelerių metų pelės išpopuliarėjo visuose kompiuteriuose.
Pelė laikoma šalia klaviatūros (dešinėje, jei dirbantysis dešiniarankis), geriausia — ant padėkliuko, kad laisvai judėtų. Su kompiuteriu pelė sujungta plonu laidu.
Pelės viduje yra rutuliukas. Stumdant pelę rutuliukas juda ir sukioja du vienas kitam statmenus ritinėlius, kurių galuose įtaisyti diskeliai su plyšiais. Vienoje diskelio pusėje yra spindulius skleidžiantis įtaisas (spinduolis), kitoje — fotoelementas (47 pav.). Sukantis diskeliui, spinduolio skleidžiama šviesa pro plyšelius pasiekia fotoelemntą. Pagal jo signalus nustatoma rutuliuko judėjimo kryptis ir pelės nueitas atstumas. Rutuliukui judant atitinkamai slankioja ir pelės žymeklis ekrane.
Pelės paprastai turi vieną, du arba tris klavišus (pelės klavišai neretai vadinami mygtukais). Taigi stumdant pelę žymeklis nustatomas ties reikiamu objektu ekrane, o paspaudus vieną iš jos klavišų kompiuteriui perduodamas nurodymas, kokį veiksmą atlikti. Dažniausiai naudojamas kairysis pelės klavišas. Šitokios konstrukcijos pelės vadinamos mechaninėmis. Dabar gaminamos ir optinės pelės, kurios lengviau juda, greičiau ir tiksliau valdomas jų žymeklis.
Dar kitokia bevielė pelė — valdoma radijo ryšiu (46pav.). Ši paprastai naudojama nešiojamuosiuose kompiuteriuose. Joje įmontuotas rutuliukas, ir jai nereikia specialaus padėkliuko. Ryšys su kompiuteriu palaikomas per radijo bangų imtuvą, kuris prijungiamas prie kompiuterio. Tokios pelės veikimo spindulys — apie 70 cm, paprastai jo pakanka dirbant nešiojamuojuo kompiuteriu.
Analogiškas pelei prietaisas yra valdymo rutulys (48pav.). Tai tarsi apversta pelė, veikianti tuo pačiu principu. Skirtumas tik tas, kad pelės rutuliukas juda paviršiumi, o valdymo rutulys laikomas apgniaužtas ir sukiojamas pirštais.
Nešiojamuosiuose kompiuteriuose vartojami ir kitokie manipuliatoriai....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1252 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1252 ž.)
Darbo duomenys
  • Kompiuterių referatas
  • 6 psl., (1252 ž.)
  • Word failas 69 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Kompiuteris ir išoriniai kompiuterio įrenginiai

Kompiuteris ir išoriniai kompiuterio įrenginiai Kompiuteriai Peržiūrėti darbą

Kompiuterių išoriniai įrenginiai ir diagnostika

Kompiuterių išoriniai įrenginiai ir diagnostika Kompiuteriai Peržiūrėti darbą

Naujausia kompiuterinė įranga: išoriniai įrenginiai

Naujausia kompiuterinė įranga: išoriniai įrenginiai Kompiuteriai Peržiūrėti darbą

Kompiuterių įvesties ir išvesties įrenginiai

Kompiuterių įvesties ir išvesties įrenginiai Kompiuteriai Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt