Kompiuteris yra elektronis įtaisas, kurio komponentinė bazė yra tokia pat kaip ir bet kokio kito elektroninio prietaiso. Gal būt tik elementų integracijos laipsnis ir tankis yra daug didesnis. Kadangi kompiuteris apdoroja skaitmeninius signalus, tai yra galimybė visas pagrindines operacijas atlikti naudojant integralines mikroschemas. Tačiau jei pažvegtume į bet kurį kompiuterio bloką, ten rastume ne tik IS bet ir gana daug kondensatorių, varžų, pavienių tranzistorių, šviesos diodų ir kitų komponentų. Kadangi elementų tankis kompiuterio spausdintinio montažo plokštėse labai didelis, tai net suradus gedimo vietą, ne visada galima komponentą pakeisti geru. Tokių plokščių remonto išlaidos gali viršyti naujos plokštės kainą.
• varžos padidėjimas.
Varžos trūkis atsiranda dėl mechaninio poveikio arba per didelės srovės. Jei srovė ilgalaikė, varža pakeičia spalvą. Dėl srovės ant varžos cilindro gali atsirasti išdegęs žiedas.
Jei palietus didelio galingumo varžą ji yra šilta, tai gerai, nes per ją teka srovė. Didelio galingumo dviejų ir daugiau vatų varžos darbo metu turi būti šiltos. Jei šalta, gali būti varžos trūkis arba nėra kontakto varžos grandinėje.. Keičiant varžą pageidautina ją pamatuoti, nes būna klaidingų nominalo žymėjimų. Neturint reikiamo nominalo varžos, jas galima jungti nuosekliai, lygiagrečiai arba mišriai. Labai svarbu išlaikyti varžų galingumą, paliekant galingumo atsargą . Pavyzdžiui sudegus 2 W varžai nepatartina jungti 2 varžas po vieną vatą dvigubai didesnio nominalo . Dėl varžos nominalo išsibarstymo per vieną iš jų gali pradėti tekėti daug didesnė srovė, nei per kitą, todėl pirma varža perkaista ir gali sudegti. Aišku tada sudegs ir antroji. Lygiagrečiai sujungtoms varžoms tas pats gali atsitikti ir dėl blogo kontakto ar „šalto“ litavimo.
Kondensatoriai (talpumai) ir jų gedimai Elektroninėse schemose naudojami du kondensatorių jungimo būdai: nuoseklus ir lygiagretus.
Nuosekliai jungtas kondensatorius naudojamas kaip skiriamasis, atskiriantis nuolatinę ir kintamą įtampą.
Kondensatorių funkcijos, jungiant nuosekliai:
• diferencijuoja signalus,
• gamina paleidžiantį maitinimo bloką impulsą,
• saugo informaciją,
• pririša įtampos lygį.
Kondensatorių funkcijos, juos jungiant lygiagrečiai:
• filtruoja kintamą įtampą,
• integruoja signalą,
• formuoja impulsus.
Kondensatorių...
Šį darbą sudaro 30988 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!