Mikrofonų tipai: anglinis ir lempinis mikrofonai, ainaminis ir kondensatorinis mikrofonai. Balso atpažinimas: trys lietuviškos atpažinimo problemos, balso technologijų vystymosi prognozės, atpažinimas telefonijoje ir daugialypėse terpėse, žmogaus ir kompiuterio galimybės - pirmas lietuviškas faktorius, atpažinimo plėtros tempai, fonetiniai dėsningumai - antras lietuviškas faktorius, garsynai - trečias lietuviškas faktorius, kitos sudėtinės atpažinimo funkcijos.
2006 m.
3.1. Trys lietuviškos atpažinimo problemos. 7
3.2. Balso technologijų vystymosi prognozės. 7
3.3. Atpažinimas telefonijoje ir daugialypėse terpėse. 8
3.4. Žmogaus ir kompiuterio galimybės, pirmas lietuviškas faktorius. 9
3.5. Atpažinimo plėtros tempai. 10
3.6. Fonetiniai dėsningumai - antras lietuviškas faktorius. 10
3.7. Garsynai - trečias lietuviškas faktorius. 11
3.8. Kitos sudėtinės atpažinimo funkcijos 12
4. Išvados 14
Literatūra: 15
1. Įvadas
Mikrofonai pradėti gaminti, tam kad žmogus galėtu susisiekti per atstumą, taip atsirado pirmieji telefono aparatai. Vėliau ši technologija buvo pradėta taikyti muzikos srityje, tiek ant scenos užlipusiai grupei įgarsinti, tiek ir įrašų studijų kompanijose. Šiais laikais mikrofoną gali turėti beveik kiekvienas, tad šiuo metu bandoma sukurti valdymą balsu. Tačiau tai nėra lengva padaryti, nes juk kiekvienas žmogus kalba skirtingu balsu, dėl skirtingu balso stygų vibravimo bei dėl kvėpavimo takų ypatumų.
Kad kompiuterį valdyti balsu lietuviškai, yra labai šviesi ateitis, nes gana daug Lietuvos laboratorijų dirba šia kryptimi. Norint, kad tai veiktu, visų pirma, reikia gero lietuvių fonetikos bei sintaksės dėsningumų supratimo, kuriam reikia buitinės lietuvių kalbos vartojimo patirties ir kuo vargu ar atidžiai domėsis kitų šalių technologai, visų antra, reikia kaupti lietuviškus balso technologijų resursus (garsynus), nes be jų neįmanoma tolesnė pažanga.
Reiktu nepamiršti, kad laboratorijos užsienyje yra gerokai daugiau pažengusios nei Lietuvoje, tačiau Lietuvai gana sunku pritaikyti šiuos pasiekimus, nes lietuvių kalba yra žymai sudėtingesnė, nei dauguma kitų populiarių kalbų.
2. Mikrofonų tipai
Mikrofonai yra kelių tipų: anglinis, lempinis, dinaminis, kondensatorinis, juostinis, kristalinis ir kt. Tačiau juostinis, kristalinis ir kiti yra labai reti, tad aš apie juos nekalbėsiu. Tuo tarpu anglinis buvo vienas pirmųjų mikrofonų jis buvo naudojamas telefono aparatuose. Lempinis praktiškai yra skirtas dirbti studijose, bei scenose. Kondensatorinis mikrofonas labiausiai tinka darbui kontroliuojamose aplinkose, o dinaminį galima naudoti bet kur, nes jis pigus ir patvarus.
2.1 Anglinis ir lempinis mikrofonai
Vienas pirmųjų mikrofonų yra anglinis mikrofonas, jis buvo naudojamas telefono aparatuose, daugiau kaip prieš 100 metų. Tai buvo membraną turinti anglies milteliais užpildyta...
Šį darbą sudaro 3553 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Šis mokslo darbas pasitarnaus tau kaip puikus pavyzdys siekiant aukščiausio pažymio!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!