Rašiniai

Kombinuotas vaistų veikimas

9.4   (2 atsiliepimai)
Kombinuotas vaistų veikimas 1 puslapis
Kombinuotas vaistų veikimas 2 puslapis
Kombinuotas vaistų veikimas 3 puslapis
Kombinuotas vaistų veikimas 4 puslapis
Kombinuotas vaistų veikimas 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kombinoutas vaistų veikimas.
Pagal šią dozės-efekto kreivę paprasto suminio sinergizmo atveju sinergistai, kurių kiekvienas sukelia po 15% maksimalaus efekto , turėtų sukelti 60% maksimalaus efekto . Kai sukeliamas efektas yra didesnis kaip 60%, tokia sąveika vadinama potencijuojančiu sinergizmu, o kai jis mažesnis , - antagonizmu.
Paprsatas suminis sinergizmas būna tik toumet, kai kartu vartojami vaistai veikia panašiai it tuos pačius receptorius ir kai jų vidinis aktyvumas vienodas. Pvz., taip sumuojasi cholinoreceptorius aktyvuojančių medžiagų ( acetilcholino ir karbacholino ) žarnyno lygiuosius raumenis sutraukiantis veikimas. Vartojamų narkozei eterio ir chloroformo veikimas taip pat sumuojasi, nors jie ir neveikia tam tikrų konkrečių receptorių, bet, matyt, jie veikia panašiai.
Esant potencijuojančiam sinergizmui, kartu vartojami vaistai veikia nevienodai arba skirtingus receptorius. Pvz., narkotikų veikimą potencijuoja neuroleptikai, ditilino – anticholinesterazinės medžiagos. Visų šių vaistų veikimas yra skirtingas. Sinergizmas, ypač potencijuojantis, plačiai naudojamas praktikoje reikiamam terapiniam efektui sukelti vartojant mažesnes vaistų dozes. Kartais dėl sinergizmo gali atsirasti toksinių reiškinių. Pvz ., monoaminooksidazės inhibitoriai sutrikdo katecholaminų inaktyvaciją, todėl ne tik simpatikomimetiniai aminai, bet ir kai kuriuose maisto produktuose esantis tirozinas ar kitos panašios medžiagos gali sukelti pavojingą hipertoninę krizę.
Antagonizmas labai dažnai naudojamas proktikoje vaisų sukeliamiems pašaliniams reiškiniams sušvelninti bei gydant apsinuodijusius. Galima išskirti šias antagonizmo rūšis.
Fizinis antagonizmas paremtas fizikinėms medžiagų savybėms: pvz., nuodus absorbuoja aktyvuota anglis, baltasis molis, katijoninius detergentus inaktyvuoja anijoniniai deteregentai.
Cheminis antagonizmas
Cheminis antagonizmas pasireiškia vykstant cheminėms reakcijoms, kurių metu susidaro farmakologiškai neaktyvios medžiagos. Pvz., apsinuodijus arsenu , gyvsidabriu, bismutu ir kitomis medžiagomis, blokuojančiomis fermentų sulfhidrilines grupes, vartojamas priešnuodis unitiolis, kuris inaktyvuoja šiuos nuodus , sudarydamas netoksinius junginius, išsiskiriančius pro inkstus. Apsinuodijus bario chloridu, jo priešnuodžiu vartojamas natriosulfatas, kuris, su juo reaguodamas, sudaro netirpų bario sulfatą.
Tiesioginis antabonizmas
Tiesioginis antabonizmas ( funkcinis, fiziologinis ) yra toks, kai vaistai tiesiogiai veikia tas pačias ląsteles arba receptorius ir susilpnina arba visai nuslopina agonistų veikimą. Pvz., β adrenoblokatorius inderalis slopina izadrino širdį stimuliuojantį veikimą. Dažniausia...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1000 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1000 ž.)
Darbo duomenys
  • Farmakologijos rašinys
  • 5 psl., (1000 ž.)
  • Word failas 158 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Farmakologija: Embriotoksinis teratogeninis ir kancerogeninis vaistų veikimas

Farmakologija: Embriotoksinis teratogeninis ir kancerogeninis vaistų veikimas Farmakologija
Peržiūrėti darbą

Antidepresantai. Vaistų chemija

Antidepresantai. Vaistų chemija Farmakologija
Peržiūrėti darbą

Sulfanilamidai: atradimas, pripažinimas, vieta vaistų rinkoje

Sulfanilamidai: atradimas, pripažinimas, vieta vaistų rinkoje Farmakologija
Peržiūrėti darbą

Pramoninė vaistų technologija (2)

Pramoninė vaistų technologija (2) Farmakologija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį