Pereinant prie rinkos ekonomikos sąlygų iš esmės naują kokybę įgavo ir darbo santykiai, darbuotojų ir darbdavių tarpusavio santykių reguliavimas. Niekam nebeliko abejonių, kad detalus įstatyminis darbo santykių reguliavimas nesudaro tinkamų ir optimalių sąlygų rinkos plėtrai ir, maža to, neužtikrina absoliučių darbinių ir socialinių garantijų darbuotojams. Tai paskatino plėtoti kolektyvinius darbo santykius, suteikiant kuo daugiau galimybių darbuotojams ir darbdaviams, jų organizacijoms aktualius darbo ir su jais susijusius socialinius ir ekonominius klausimus spręsti derybomis. Tačiau buvo aišku, kad pavienio darbuotojo, neginčijamai silpnesnės darbo santykių šalies, galimybės paveikti darbdavį yra minimalios. Tik organizuota žmonių grupė gali paveikti ekonomiškai stipresnę šalį ir suteikti savo interesams civilizuotą teisinę formą. Todėl darbo santykių srityje buvo imtasi skatinti kolektyvinius darbuotojų ir darbdavių santykius, kurie apima profesinių sąjungų ir darbuotojų organizacijų veiklą, kolektyvines derybas, kolektyvinių sutarčių pasirašymą, streikų ir lokautų teisę. Kolektyvinės sutarties svarbą turėtų įvertinti ir darbdavys, kuriam Lietuvos Respublikos darbo kodeksas suteikia išimtines teises, kai kuriose darbo santykių srityse išplėsti ir apsaugoti savo poziciją. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad nei vienas kitas dokumentas neleidžia darbdaviui praplėsti savo teisių, tik kolektyvinė sutartis.
Darbo objektas – kolektyvinė sutartis.
Darbo tikslas – pateikti kolektyvinės sutarties sampratą ir aprašyti kolektyvinės sutarties rūšis.
Darbo uždaviniai:
1. Pateikti kolektyvinės sutarties sampratą.
2. Aprašyti darbo kodekso nuostatas.
3. Aptarti kolektyvinius darbo santykius.
4. Pateikti kolektyvinės sutarties rūšis ir jas aprašyti.
5. Aptarti kolektyvinės sutarties maketą.
Darbą sudaro 18 pulapių. Jame atliekama internetinės duomenų bazės analizė.
Darbą sudaro dvi dalys. Pirmojoje dalyje pateikiama kolektyvinės sutarties samprata, aptariamos darbo kodekso nuostatos bei kolektyviniai darbo santykiai. Antrojoje dalyje aprašomos kolektyvinės sutarties rūšys bei kolektyvinės sutarties maketas.
1. KOLEKTYVINĖS SUTARTIES SAMPRATA
Darbo santykius Lietuvoje reglamentuoja 2003 m. sausio 1 d. įsigaliojęs Lietuvos Respublikos darbo kodeksas. Tačiau nemažai su darbo santykiais susijusių klausimų galima išspręsti tik sudarant kolektyvines darbo sutartis ir tuo būdu užpildyti kai kurias įstatymų spragas. Tokios sutartys gali būti sudaromos visų rūšių ir priklausomybės formų valstybinėse...
Šį darbą sudaro 4156 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!