Rašiniai

Koks gamtos vaidmuo žmogaus gyvenime? (Donelaitis, Baranauskas)

10   (1 atsiliepimai)
Koks gamtos vaidmuo žmogaus gyvenime? (Donelaitis, Baranauskas) 1 puslapis
Koks gamtos vaidmuo žmogaus gyvenime? (Donelaitis, Baranauskas) 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Visais laikais gamta, jos didybė buvo neišblėstantis kūrybos šaltinis meno kūrėjams. Jos svarbą galime pastebėti Antikos laikų kūriniuose ir net švietėjiškoje literatūroje. Tai dar labiau išryškėjo XVIII a. vidurio Europos kūrybos laikotarpiu, kuomet atsirado nauja literatūrinė kryptis – sentimentalizmas. Jos atstovai, nusivylę materializmu bei racionalizmu, kuris buvo būdingas klasicistinei kūrybai, iškėlė jausmų pasaulį, žmogaus sąžinę, gerumą ir, visų svarbiausia, - žmogaus ryšį su gamta. Sentimentalizmo idėjas dar labiau išplėtojo XVIII ir XIX amžių sandūroje susiformavęs romantizmas, kurio atstovai dievišką pradą ir įkvėpimą taip pat įžvelgė gamtoje. Romantikams didingas gamtos peizažas galėjo atskleisti tikrojo dvasinio gyvenimo paslaptis, galėjo atspindėti jų jausmus bei juos paguosti.
Žymiausias minėtojo švietėjiško požiūrio atstovas, kuriam gamta buvo didžiausias kūrybos šaltinis – XVIII a. Mažojoje Lietuvoje gyvenęs ir kūręs Kristijonas Donelaitis. Pietistinio judėjimo pažiūrų išugdytas, Donelaitis savo kūryboje aukštino natūralias dorybes, tokias kaip darbštumas bei teisingumas. Tai ryškiai atsispindi daugiaplaninėje, hegzametru parašytoje poemoje „Metai“. Ši poema vaizduoja žmogaus gyvenimą gamtos ciklų laikotarpyje, jo ryšį su gamta. Keturios “Metų” dalys atspindi keturis metu laikus ir pasakoja apie Vyžlaukio valsčiaus būrų bei ponų gyvenimą. Įdomu tai, jog kiekvienas metų laikas itin siejasi su žmogaus gyvenimu: „Pavasario linksmybėse” būrai linksmi, nekantrauja pradėti darbus. Jie visi „kribždėti pagavo” ir „ošims pasikėlė”. Štai rudenį perteikiama visai kita nuotaika - rudens lašai būrą liūdina ir prislėgia. Pasikartojantys metų laikai ir tobulai sutverta bei sutvarkyta gamta tampa pavyzdžiu žmogui. Tai galima pastebėti alegorinės reikšmės gamtos vaizduose. Vienas jų – lakštingalos paveikslas. Iš pradžių gėrimasi jos nuostabiu balsu, o vėliau atkreipiamas dėmesys į pilką ir neišvaizdų jos rūbą. Tai, mano manymu, švietėjams būdingas pavyzdys. Jis pamoko žmogų, kad neišvaizdus rūbas nėra blogis, jei turi savy talentą, tokį kaip nuostabusis lakštingalos balsas. Šis pavyzdys dar kartą įrodo, kad Donelaičiui gamta – ne vien įkvėpimo šaltinis,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 602 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (602 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (602 ž.)
  • Word failas 14 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt