Rašiniai

Kodėl reikia mokėti gimtąją kalbą?

9.8   (3 atsiliepimai)
Kodėl reikia mokėti gimtąją kalbą? 1 puslapis
Kodėl reikia mokėti gimtąją kalbą? 2 puslapis
Kodėl reikia mokėti gimtąją kalbą? 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Pasaulyje yra apie tris tūkstančius kalbų. Jos visos gražios, įdomios savo istorija, savitos. Tačiau iš šių kalbu tik viena yra gimtoji kalba, tad ją reikėtų mokėti. O ypač jei gyveni savo tėvynėje.
Kalba yra žmonių bendravimo priemonė. Ji padeda žmonėms suprasti vienas kitą darbe ir buityje, leidžia pasakyti ir kitiems suprasti kalbančiojo mintis, jausmus, nuotaikas ir norus. Žinoma, žmonės bendrauja ir kitomis priemonėmis, pavyzdžiui, gestais, įvairiais dirbtiniais signalais ir ženklais (matematiniais ir cheminiais ženklais, gatvių eismo ženklais, jūrų signalais ir t.t), muzikiniais garsų deriniais, spalvomis ir jų deriniais bei pan. Tačiau visos šios bendravimo priemonės, lyginant jas su vienintele, universalia priemone – žodine kalba, yra tik pagalbinės.
Kalba reiškiamos objektyvaus pasaulio medžiagos, daiktai ir reiškiniai, be to, reiškiama savitai: žodis – ne dirbtinis daikto ženklas, kaip ant upės kranto padėta šaka, kuri susitarusiems žmonėms rodo negilią vietą, brastą. Žodis – tai ženklas, kuris atspindi daiktą istoriškai, nepriklauso nuo žmonių valios, jis siejasi su daiktu per žmogaus mąstymą. Šaka ant kranto nieko nereiškia tiems, kurie nežino jos “reikšmės”, su brasta ji neturi jokio vidinio ryšio. O žodis yra žinomas kolektyvui, jis savo reikšme, kaip daikto atspindžiu, tvirtais vidiniais ryšiais susijęs su daiktu; jis yra ne paprastas ženklas, o ženklas – atvaizdas.
Kalba visiems reikalinga. Kalbai nesvarbu visuomenės susiskaldymas į klases, socialinius sluoksnius ar profesijas. Vis dėlto taip sakyti galima tik tuo atveju, kai turima galvoje kalbą apskritai. Tai nereiškia, kad kalboje nėra jokių skirtumų, ypač būdingų kuriai nors profesijai.
Kalba yra visos tautos, o ne kurios nors klasės reiškinys. Visi žmonės, nesvarbu, kokiai klasei, socialiniam sluoksniui priklausytų, kokios profesijos jie būtų, privalo bendrauti. Net priešingų visuomeninių klasių atstovai privalo tarpusavyje bendrauti, nes priešingu atveju būtų neįmanoma normaliai plėtoti visuomeninę gamybą.
Bet koks žmonių darbas, paprastas ar sudėtingas, neįmanomas be kalbos. Net labai automatizuotose įmonėse, valdomose keleto žmonių, kur kalbėtis, atrodytų, nėra būtinybės, negalima išsiversti be kalbos....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 789 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (789 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 4 psl., (789 ž.)
  • Word failas 40 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt