Rašiniai

Kodėl nelengva išsaugoti savo tapatybę?

10   (1 atsiliepimai)
Kodėl nelengva išsaugoti savo tapatybę? 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kodėl nelengva išsaugoti savo tapatybę?

Tapatybės išsaugojimo tema buvo ir tebėra aktuali iki pat šių dienų. Mūsų tapatybė yra, tai kas skiria mus nuo kitų. Mes visi ją turime, tačiau tauta ją turi viena, kuri yra unikali. Dažnai mes užmirštame savo tapatybę ir bandome būti kitokiais. Taigi dažnas klausimas – kodėl mums yra sunku išsaugoti savo tapatybę?

Kitų tautų įtaka, mums tampa sunku priimti savo gimtąją kalbą. Gimtoji kalba yra didžiulė vertybė, kuri atskleidžia kitiems to žmogaus unikalumą ir kilmę. Renesanso epochoje kunigas bei rašytojas Mikalojus Daukša iš lenkų į lietuvių kalbą išvertė „Katekizmą“. Mikalojus Daukša tai padarė todėl, nes po Liublino unijos prasidėjo polonizacija arba lenkėjimas, kuris labiausiai paveikė bajorus. Todėl gimtoji kalba įvardijama, kaip tautinės valstybės pamatas, XVI a. Mikalojaus Daukšos parašytoje „Postilėje“, didžiausias dėmėsys skiriamas, lenkiškai parašytoje „Prakalboje į malonųjį skaitytoją“. Šioje prakalboje rašytojas reiškia didžiulį pasipiktinimą didikams, kurie yra užmiršę savo tikrąją tautinę tapatybę. Daukša manė, jog kalba, papročiai vieniją tautą. Tokia samprata kunigas akcentavo, kad kalba – tai svarbiausias tautos bruožas. Ji turi būti valstybinė, literatūrinė ir rašamoji kalba. Savo teiginiais rašytojas pasitelkia kitų šalių istorija, religinius faktus kaip argumentus, kurie pabrėžia gimtosios kalbos svarbą. Tauta pradeda nykti, kai yra užmirštama kalba. Ši problema aktuali ir mums šiandien XXI a. Juk mažoms tautoms, kaip Lietuva, yra sunku išsaugoti savo gimtają kalbą dėl globalizacijos, nes didelę tam įtaką tam daro tarptautinis bendravimas. Šis tarptautinis bendravimas ryškiausiais internetinėse svetainėse, o lietuvių kalbą dažnai keičia anglų kalba. Mūsų lietuvių kalba yra viena iš seniausių pasaulio kalbų, todėl mums, lietuviams, yra svarbu prisiminti, kokia ji yra graži, mes ją turime gerbti ir mylėti. Supratę kalbos svarbą bei išlikdami patriotiški, mes neprarasime savo unikalumo ir liksime vieninga tauta.

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 543 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (543 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (543 ž.)
  • Word failas 14 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt