Rašiniai

Kaip išsaugoti tautinę tapatybę? (I. Simonaitytė)

9.4   (3 atsiliepimai)
Kaip išsaugoti tautinę tapatybę? (I. Simonaitytė) 1 puslapis
Kaip išsaugoti tautinę tapatybę? (I. Simonaitytė) 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Darbo tema
Kaip išsaugoti tautinę tapatybę.
Ištrauka

Vienas iš svarbiausių būdų yra neužmiršti gimtosios kalbos. Lietuvių kalba vienija tautą, skatina pilietiškumą. Kai moki gimtąją kalbą, gali geriau suprasti savo tautos žmones, diskutuoti su jais. Jeigu reikėtų diskutuoti su kitos tautos žmogumi, tada reikėtų vartoti kitą kalbą, o suprasti ir aiškiai dėstyti mintis yra daug lengviau savo gimtąja kalba. Savo gimtojoje šalyje mokėdamas kalbą jautiesi saugiau, nes žinai, jog tave supras. Jonas Jablonskis teigė:"kalba yra didis tautos statytas paminklas. " Joje yra išsaugotas protėvių palikimas ir gimtoji kalba mus priartina prie papročių, dainų, sakmių. Todėl galime skaityti savo protėvių palikimą būtent gimtąja kalba ir neleidžiame jam išnykti. Apie tai, jog gimtosios kalbos vartojimas padeda išsaugoti tautiškumą ir jos pamiršimas veda žmogų prie nutautėjimo, rašė Mažosios Lietuvos rašytoja Ieva Simonaitytė savo romane "Aukštujų Šimonių likimas". Romane yra minima nutautėjimo problema, kai Mikėlis buvo išvykęs į Vokietiją ir Krizas labai bijojo, kad jis pamirš savo gimtinę. Arba kai Mikėlis bandė įtikinti Krizą, jog reikia mokyti savo vaikus vokiečių kalbos, nes viskas suvokietės. Krizas buvo labai prieš ir norėjo saugoti lietuvių kalbą. Kuo ilgiau Mikėlis gyveno Vokietijoje tuo jis labiau pamiršdavo lietuvių kalbą ir grįžęs į gimtinę vis dažniau naudodavo vokiškas frazes, o tai labai pykdė Mikėlio giminaičius. Mikėlis net nesistengė saugoti savo gimtosios kalbos ir mokė savo vaikus kalbėti tik vokiškai. Taip pat romane minima ir pastangos išsaugoti gimtąją kalbą. Kai Krizas su Urte nuvyko į Karaliaučių pas Mikėlį. Haincas Urte vadino vokišku vardu, o ji dėl to buvo labai nepatenkinta, todėl drąsiai pasakė savo nuomonę ir grįžo atgal į gimtinę, nes užsienyje jautėsi labai blogai. Iš šių įvykių galime matyti, kad kalbos vartojimas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 577 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (577 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (577 ž.)
  • Word failas 13 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt