Rašiniai

Kodėl žmogus praranda tautinę tapatybę? I. Simonaitytė ,,Aukštųjų Šimonių likimas"

9.8   (2 atsiliepimai)
Kodėl žmogus praranda tautinę tapatybę? I. Simonaitytė ,,Aukštųjų Šimonių likimas" 1 puslapis
Kodėl žmogus praranda tautinę tapatybę? I. Simonaitytė ,,Aukštųjų Šimonių likimas" 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Pirmiausia, žmogus praranda tautinę tapatybę todėl, kad gyvendamas svetimoje aplinkoje žmogus perima svetimų kultūrų papročius ir vertybes. Pasak lietuvių filosofo Vydūno, ,,Nutautėjimo priežastis – morališkai sunykęs žmogus, kuris yra praradęs ryšį su amžiais kurta tautos vertybių sistema. Tie, kurie laikėsi savo prigimtinio tautiškumo, tai suprasdami kaip laikymąsi paties Dievo nustatytos tvarkos, pasižymėjo šviesia dvasia, gražiu vidiniu pasauliu, aukšta dorove, tai yra ryškiausiomis tikrojo žmogiškumo ypatybėmis“. Tai atsispindi Ievos Simonaitytės romane ,,Aukštųjų Šimonių likimas“. Kūrinyje veikėjų pagrindinė problema yra nutautėjimas. Kita aplinka daro neigiamą poveikį tautiškumui. Nutautėjimas atsispindi Jokūbo Šimonio sūnaus Mikelio gyvenime. Grįžęs iš Vokietijos, kad sudalyvautų brolio Krizo vestuvėse, jis buvo visai kitas žmogus, nei jam išvykus. Tai buvo sąmoningas jo paties apsisprendimas. ,,Ne sūnus Mikėlis, bet ponas įžengė pro duris, svetimas, aukštas ir puikus. Plaukai taip apkarpyti, kad pakaušyje nieko, o priešakyje kuodas, kreivu sklastymu nuverstas ant vieno šono. Juoda karta apsirengęs, balta apykakle, su juodu paraiščiu. Rankose odinės pirštinės, ant pirštų sušvitėjo žiedai. - Tikras vokietis! - sudejavo tėvas Šimonis.“. Jo šukuosena, drabužiai rodė, kad jis buvo visai kitas žmogus, lygiavosi į vokiečius, kitos kultūros žmones, nenorėdamas išsiskirti. Jis vedė vokietę ir susilaukė vaikų. Mikelis net negalvojo mokinti savo vaikus lietuvių kalbos, tai rodo jo vertybių pasikeitimą. Taigi, aš manau gyvenimas svetur skatina žmones prarasti tautinę tapatybę.
Taip pat, žmogus praranda tautinę tapatybę nevartodamas, nevertindamas savo gimtosios kalbos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 491 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (491 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (491 ž.)
  • Word failas 14 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt