Gamta žmogui suteikia moralinių vertybių, moko dorai gyventi. Stebėdamas tobulai sutvarkytą gamtinę aplinką individas pajunta ne tik dvasinę ramybę, bet ir randa sektinų pavyzdžių. Apie tokį gamtos ir žmogaus ryšį rašo XVIII a. poetas K. Donelaitis epinėje poemoje ,,Metai“. Kūrinio pirmojoje dalyje, kuri vadinasi ,, Pavasario linksmybės“, pateikiamas gandrų paveikslas. Pavasarį grįžę gandrai randa suardytą ir suniokotą savą lizdą. Užuot skundęsi, abu paukščiai, kaip tikri šeimininkai, puola tvarkyti namus: neša žabus ir juos kraudami lopo skyles meilingai tarškėdami snapais. Ir tik atlikę visus darbus lekia pasisotinti varlėmis. Autorius šiuo epizodu nori parodyti, jog žmonės turi būti darbštus, gyventi kukliai, nesiskųsti ir tik baigus būtinus darbus puotauti. Taigi gamta - harmoningas pasaulis, kuris nuolat moko žmogų kaip geriau gyventi.
Gamtoje galima rasti ne tik gyvenimiškų pavyzdžių, bet taip pat žmogui leidžiama patirti įvairių dvasinių išgyvenimų,...
Šį darbą sudaro 342 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!