ni detaliu ir visi jie yra surenkami pagal vienoda duota schema . Failo kopijavimas kompiuteryje irgi is esmes - klonavimas. Vis dėlto dažniausiai "klonavimas" rezervuojamas kalboms apie biologija. Čia jis apibrežiamas kaip vienodu organizmu gavimas. Vienodu - nebutinai išoriskai identišku. Kaip žinoma jau daugiau kaip 100 metu, visu gyvu sutverimu savybes nulemia genai. Tai yra teoriškai : vienodi genai - vienodi ir organizmai. Tačiau dėl skirtingu augimo salygu net ir vienodus genus turintys padarai šiek tiek skiriasi - kaip dvyniai. Šis salyginumas neužmirstamas ir kalbant apie klonavimą. Todėl klonas - tai organizmas, turintis tokius pačius, kaip ir klonuotasis, genus. Kiekvienas augalas ar žmogus yra skirtingas. Pvz . : Miške nėra dvieju vienodu medžių.
Apie klonavimą plačiau imta kalbėti tuomet, kai Didžiojoje Britanijoje buvo klonuota avytė Doli, užauginta iš “Motinos” lytinės ląstelės. Ji pasaulį išvydo po ilgų mokslinių tyrimų ir eksperimentų. Doli sukurti panaudota per 400 kiaušialąsčių. Kaip teigė prof. Romualdas Lekevičius, mokslinio eksperimento efektyvumas buvo labai menkas - nesiekė net vieno procento (0, 8 proc.). Paskui atsirado klonuoti veršeliai Džordžas ir Čarlis, kurie gimė Jungtinėse Amerikos Valstijose, Teksase. O neseniai visą pasaulį pašiurpino amerikiečių mokslininkas (fizikas) paskelbęs apie savo ketinimą per ateinančius 18 mėnesių klonuoti žmones. Vilniaus universiteto prof. Romualdas Lekevičius mano, jog kalbėti apie klonavimą mūsų šalyje tikrai per anksti. Tą pačią mintį pakartojo ir Lietuvos genetikos centro vadovas prof. Vaidutis Kučinskas, pabrėžęs, kad mūsų šalyje apie tai kalbėti, tai tas pats, kaip užsirašyti į eilę skristi Mėnulin. Prof. V. Kučinskas prisiminė, kaip prieš 20 metų buvo kilusios didžiulės diskusijos dėl robotų. Nuogąstauta, kad jie pakeis žmones, sumenkins specialistų darbą, tačiau pasirodė, kad baimintasi be reikalo - robotai rado savo nišą ir puikiai tarnauja žmonėms. “Taip bus ir su klonavimu, - įsitikinęs kalbėjo Genetikos centro vadovas, - jis ras savo pritaikymą”. Jau dabar matyti, kad klonuojant kai kuriuos genus, galima...
Šį darbą sudaro 1568 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!