Darbą atliko TA7-2 gr. stud.
Darbą tikrino:
..................
lekt. Vijolė Bradauskienė
2010 - 05 - ……….
Klaipėda, 2010
Įvadas
Kipras – tai trečia pagal dydį sala Viduržemio jūroje. Šios šalies politinė padėtis labai sudėtinga, kadangi pusė valstybės yra graikiškoji dalis, o likusi pusė yra okupuota Turkijos. Tokia padėtis turi didelę įtaką šalies kultūrai, tradicijoms bei papročiams. Kipriečiai labai didžiuojasi savo kultūriniu palikimu, kuris tęsiasi jau daugiau negu 9000 metų. Salos šiaurinė turkiškoji dalis visaip stengiasi kultūra bei gyvenimo būdu priartėti prie savo šiaurinių kaimynų, o pietinė dalis taip pat stengiasi atstatyti nepriklausomą valstybę, kurioje nuo seno vyravo graikų kultūra.
Mitybos ypatumai taip pat neatsiejami nuo kultūrinių skirtumų šiaurinėje bei pietinėje dalyse. Šiaurinėje dalyje virtuvė yra labiau turkiška, aštresnė bei įvairesnė negu centrinėje ir pietinėje dalyse. Šiame darbe mes sieksime aptarti pietinės bei centrinės Kipro dalių mitybos bei aptarnavimo ypatumus, kurie yra labai artimi pačios Graikijos kultūrai.
Darbo tikslas: išanalizuoti Kipro graikiškosios pusės gyventojų maitinimo ir aptarnavimo specifiką.
Darbo uždaviniai:
1. Trumpai apžvelgti Kipro šalies padėtį;
2. Apžvelgti produktus dažniausiai naudojamus Kipro šalies gyventojų mityboje;
3. Supažindinti su populiariausiais Kipro virtuvės patiekalais ir gėrimais;
4. Apibūdinti Kipro šalies žmonių mitybos rėžimą;
5. Nurodyti Kipro šalies turistų elgesio bei aptarnavimo išskirtinius bruožus;
1. KIPRAS
Kipras – trečioji pagal dydį Viduržemio jūros sala ir didžiausia sala valstybė, esanti Europos, Azijos ir Afrikos kelių kryžkelėje, užimanti 9251 kvadratinių kilometrų plotą. Šalies pavadinimas kilęs nuo kadaise čia rasto vario, nors dabar šio likę nedaug. Tarp šiaurės rytuose esančio Kirenijos kalnagūbrio ir Trodo kalnų pietryčiuose, plyti plati, derlinga Mesaorijos lyguma, kur įsikūrusi ir sostinė Nikosija (B. Mašalaitis Pasaulio valstybės. Kaunas, 2007).
Kipras legendomis apipinta sala, kurioje ištisus metus vyrauja puikus oras. Kaip sako patys kipriečiai, šioje šalyje devynis mėnesius yra vasara, o likusius tris – pavasaris. Jau dešimtis tūkstančių metų skaičiuojanti Kipro istorija tapo daugybės unikalių viena kitą keičiančių civilizacijų liudininke. Kiekviena epocha – nuo Aleksandro Makedoniečio iki Kleopatros - čia paliko savo neišdildomus...
Šį darbą sudaro 2897 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!