Rašiniai

Kėdainiai

9.6   (3 atsiliepimai)
Kėdainiai 1 puslapis
Kėdainiai 2 puslapis
Kėdainiai 3 puslapis
Kėdainiai 4 puslapis
Kėdainiai 5 puslapis
Kėdainiai 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kėdainių rajonas – mokslo, pramonės ir žemės ūkio kraštas. Lietuvos geografinis vidurys (55°19' š. pl. ir 23054/ r. ilg.) yra 6 km į Šiaurės vakarus nuo Kėdainių miesto, Ruoščių kaime. Rajono plotas - 1677 km2. Gyventojų skaičius – 70,1 tūkst.
Paviršiaus bruožai. Rajono teritorijoje išryškėja trys skirtingo aukščio paviršiai. Aukščiausias yra vakariniame pakraštyje. Jo aukštis viršija 100 m (aukščiausias taškas 113 m virš jūros lygio). Didžiausius plotus užima antrasis 60-80 m paviršius. Trečiasis paviršius yra 40-60 m aukščio. Rytiniame pakraštyje virš lygumos iškyla Šėtos - Okainių - Pavermenio moreninis gūbrys.
Klimato sąlygos. Rajonui būdingos švelnios, mažai sniegingos žiemos su dažnais atodrėkiais ir nepastovia sniego danga (temperatūra apie –4,0 °C), vėsoki pavasariai (t. +5,5 °C), vidutiniškai šiltos vasaros (t. +16 0C) ir ilgi šilti rudenys (t. +7,0 °C).
Vandenys. Kėdainių miestas geriamuoju vandeniu aprūpinamas iš artezinių šulinių. Nors vanduo yra geros kokybės, tačiau turi daug geležies ir yra kietas.
Didžiausios upės yra Nevėžis, Šušvė ir Obelis. Bendras rajono upių vagų ilgis - apie 2 860 km. Tik penktadalis viso Nevėžio ilgio (208,6 km) tenka Kėdainių kraštui.
Be upių, rajone dar yra 19 nedidelių ežerų. Didžiausias Baublio ežeras yra tik 11,3 ha dydžio. Ežerų stoką iš dalies kompensuoja 34 tvenkiniai. Kai kurie iš jų labai dideli: Angirių - 262 ha, Bublių - 156,5 ha, Juodkiškių - 88,8 ha. Čia sukauptos didelės gėlo vandens atsargos. Angirių tvenkinyje yra 16,3 mln. m3 vandens, o Bublių - 7,5 mln. m3. Tvenkiniai naudojami žemei drėkinti, buitiniams poreikiams ir rekreacijai. Dabartiniu metu pakeistas tvenkinių vandens lygio leistinas pažeminimas, todėl plotai yra mažesni.
Gamtos, istorijos ir kultūros paveldas sudaro puikią bazę turizmo verslui Kėdainiuose plėtoti. Visų pirma turistus vilioja įspūdinga ir unikali istorijos ir urbanistikos vertybė - Kėdainių senamiestis. Senamiestyje yra išlikusios 4 buvusios prekybinės aikštės, senasis gatvių tinklas ir daugelis architektūriniu požiūriu vertingų XV-XIX a. pastatų, turinčių gotikos, renesanso, baroko ir klasicizmo bruožų.
Pažintis...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2342 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • Kraštovaizdis ..1
  • Turizmas..1
  • Sportas.4
  • Aptarnavimo infrastruktūra.4
Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (2342 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų geografijos rašinys
  • 6 psl., (2342 ž.)
  • Word failas 59 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Kėdainiai – ne tik agurkų sostinė

Kėdainiai – ne tik agurkų sostinė Lietuvos geografija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį