Kadais, o su tuo sutiktų daugelis, Kėdainiai buvo tik paprasčiausias, nereikšmingas ir patriarchalinis apskrities miestelis. Centre jis buvo juosiamas Nevėžio upės bei jo intako Smilgos. Stūksojo bene vien mediniai vienaukščiai ir dviaukščiai namukai. Na, senamiesčio centrinėje gatvėje galėjai pamatyti ir mūrinių pastatų. Miestas nepasižymėjo erdvumu: gatvės buvo siauros, duobėtos. Buvo galima išvysti ir karo trupinių: centrinėje Kėdainių gatvėje stūksojo keli karo nuniokotų pastatų griuvėsiai. Iš senyvos kartos pasakojimų, galima susidaryti nuomonę, jog Kėdainiai buvo agrarinis miestelis: pavasariais užplūsdavo žydinčių sodų dvelksmas, o vasarą – šviežių agurkų kvapas. Nenuostabu, kad miestas buvo ir tebėra vadinamas Lietuvos agurkų sostine! Tuo tarpu gyventojai – agurkiniai.
Ši tradicija perduodama iš kartos į kartą, o visa tai patvirtina, rengiama kiekvienais metais Agurkų šventė, kurios metu išrenkamas agurkų karalius. Taip pat tradiciškai kiekvieną vasarą sninga ledais. Visai smagu, kai Kėdainius aplanko žmonės iš visos Lietuvos. Paprastai vargu ar kas susidomėtų Kėdainių miestu, o šios rengiamos miesto tradicinės šventės skatina atvykti turistus, tuo pačiu pamatyti gražų bei pasikeitusį Lietuvos viduryje besipuikuojantį miestelį.
Nenuostabu, kad atvykėliai, pamatę Kėdainius nustemba: „Dabar viskas kitaip!“ Iš seno apleisto miestelio virto į šiuolaikišką ir gana didelį Lietuvos pramonės miestą. Jau ir nuo Lietuvos nepriklausomybės laikų, Kėdainiai įgavo naujų ir modernių bruožų. Išaugusi ekonomika ir naujos statybos pakeitė miestą - jis ženkliai išsiplėtė. Tenykščiai tikrai nepažintų! Kadais apleistas Radvilų parkas tapo idealiai sutvarkytu ir lankomu kampeliu. Medinius namukus pakeitė penkiaaukščiai ir devynaukščiai namai. Pastatyta chemijos gamykla, autobusų stotis, naujos mokyklos, parduotuvės, muziejai ir begalę kitų visuomeninių pastatų. Pamažu Kėdainiai tapo gana dideliu šalies pramonės centru, kuriame gyvena daugiau nei 30 tūkstančių gyventojų.
Ir tai dar ne viskas! Kiek vėliau atsirado dar įvairių gamybos cechų, daug šiuolaikiškų kavinių, modernių parduotuvių bei pasilinksminimo įstaigų, kuriose sutikti gali ne tik kėdainietį, bet ir vilnietį, kaunietį, ar net gi kitatautį. O tuo tik galima didžiuotis. Pagaliau mažas agrarinis miestelis žinomas...
Šį darbą sudaro 1068 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!