Referatai

Kaulinis dubuo

9.6   (3 atsiliepimai)
Kaulinis dubuo 1 puslapis
Kaulinis dubuo 2 puslapis
Kaulinis dubuo 3 puslapis
Kaulinis dubuo 4 puslapis
Kaulinis dubuo 5 puslapis
Kaulinis dubuo 6 puslapis
Kaulinis dubuo 7 puslapis
Kaulinis dubuo 8 puslapis
Kaulinis dubuo 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Gimdymo sėkmė labai priklauso nuo to, ar vaisius atitinka kaulinį dubenį. Siekiant optimalios gimdymo progrnozės, jau nuo seno bandoma kuo tiksliau jį išmatuoti.
Kaulinis dubuo susideda iš dviejų dubens kaulų ( ossa coxarum), kryžkaulio ( os sacrum) ir uodegikaulio (os coccygis). Dubenkaulis sudarytas iš susiliejusių klubakaulio, sėdynkaulio ir gėdikaulio(kryžkaulio).
Visas dubuo dalijamas į didįjį (pelvis major) ir mažąjį ( pelvis minor). Juos skiria dubens vidumi žiedu einanti ribinė linija (linea terminalis). Ji eina per iškyšulį ( promontorium) viršutiniuoju kryžkaulio kraštu, išilgai klubakaulio lankinės linijos( linea arcuat), viršutinės gaktikaulio šakos šonu ( ramus superior ossis pubis) ir gaktinės sąvaržos( symphysis pubica) kraštu.
Didysis dubuo (pelvis major) iš užpakalio ( stuburas) ir iš šonų ( klubakaulių sparnai) turi kaulines sienas, priekyje jis atviras. Jo priekį sudaro priekinė pilvo siena. Didžiojo dubens dydis labai nevienodas dėl skirtingų palinkusių klubakaulių sparnų, o jo matmenys labai neatitinka mažojo dubens matmenų. Dėl to didysis dubuo dar vadinamas netikruoju.
Mažasis dubuo ( pelvis minor) yra trumpas kaulinis kanalas, su uždaresnėmis nei didysis dubuo sienomis. Nuo mažojo dubens dydžio labai priklauso gimdymo sėkmė, todėl jis dar vadinamas tikruoju dubeniu.
Mažasis dubuo turi dvi atvaras. Viršutinė atvara ( apertura pelvis minoris superior) sutampa su ribine linija. Mažojo dubens apatinė atvara ( apertura pelvis minoris inferior) atsuktas į apačią.Ją sudaro uodegikaulis, kryžmeninis gumburo raištis ( lig. sacrotuberale), sėdimasis gumburas ( tuber ischiadium), apatinė sėdynkaulio šaka ( ramus inferior ossis pubis), gaktikaulio šaka ( ramus ossis pubis), lankinis gimdos raištis ( lig. arcuatum pelvis).Mažojo dubens sienas uūžpakalyje sudaro: kryžkaulis ir uodegikaulis, šonuose – sėdynkaulis ir raiščiai, priekyje – gaktikauliai.
Šio dubens ertmė panaši į įstrižai nupjautą cilindrą, kurio priekinė sienelė ties sąvarža yra apie 5cm ilgio, o užpakalinė – apie 10cm. Kryžkaulis turi didesnį vertikalųjį ir mažesnį horizontalųjį išlinkimą. Tiesios linijos ilgis tarp kyšulio ir kryžkaulio viršūnės apie 10cm, o visas kryžkaulio sienelės vertikalusis išlinkimas – apie...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2903 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (2903 ž.)
Darbo duomenys
  • Anatomijos referatas
  • 10 psl., (2903 ž.)
  • Word failas 77 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt