Astronomai jau seniai pastebėjo, kad dauguma dangaus kūnų vengia viengungiško gyvenimo ir stengiasi susiburti į didesnius būrius arba sistemas. Arčiausiai mūsų yra Žemės –Mėnulio sistema. Kitos planetos su palydovais irgi turi panašias sistemas. Visos planetos, besisukdamos apie Saulę, sudaro jau antros eilės sistemą. Pavienės žvaigždės taip pat buriasi į nedideles sistemas, vadinamas dvejetinėmis ar keletinėmis žvaigždėmis. Didesnės žvaigždžių sistemos jau vadinamos asociacijomis ir spiečiais. Padrikusiuose spiečiuose gali būti nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų žvaigždžių, o kamuoliniai spiečiai turi šimtus tūkstančių, o kartais ir milijoną žvaigždžių. Tai milžiniškos sistemos, savo narių skaičiumi toli pralenkiančios bičių spiečius, iš kurių vardą gavusios. O jei mes dar prisiminsime, kad atstumai tarp spiečiaus žvaigždžių yra po kelis šviesmečius, tai mums gali ir kvapą užimti – tokie grandioziški tie kamuoliniai žvaigždžių spiečiai. Tačiau kamuoliniai žvaigždžių spiečiai toli gražu nėra didžiausia žvaigždžių sistema Visatoje.
Antroje XVIII amžiaus pusėje žinomas anglų astronomas Viljamas Heršelis pastebėjo, kad tiksliai per dangaus sferos vidurį galima išvesti liniją, prie kurios artėjant iš bet kurios pusės, didėja žvaigždžių skaičius vienoduose dangaus ploteliuose. Ši linija sutampa su visą dangų juosiančiu Paukščių Taku. Plika akimi žiūrint, Paukščių Takas atrodo kaip balzgana juosta, o pro teleskopą aiškiai matyti, kad šis balzganas švytėjimas išsisklaidęs į daugybę žvaigždžių. Heršelis nusprendė, kad Paukščių Takas yra milžiniškos žvaigždžių sistemos vaizdas iš vidaus. Ši sistema turi būti panaši į suplotą diską. Taip buvo atrasta mūsų Galaktika. Tačiau Galaktika buvo hipotetinė iki mūsų amžiaus pradžios, kol buvo surastos kitos žvaigždinės sistemos, savo forma patvirtinusios Heršelio ir kitų astronomų nusakomą mūsų Galaktikos formą. Šios sistemos taip pat buvo pavadintos galaktikomis, tik rašomos iš mažosios raidės, kad skirtųsi nuo Galaktikos, kurioje mes patys gyvename.
Galaktika nėra homogeniška žvaigždžių sistema – ji turi sudėtingą struktūrą ir formą. Žiūrint iš šono, mūsų Galaktika būtų panaši, kaip jau minėjome, į sportinį diską, iš visų pusių apsuptą padrikų, į...
Šį darbą sudaro 4421 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!