Referatai

Žvaigždės, žvaigždynai ir galaktikos

10   (1 atsiliepimai)
Žvaigždės, žvaigždynai ir galaktikos 1 puslapis
Žvaigždės, žvaigždynai ir galaktikos 2 puslapis
Žvaigždės, žvaigždynai ir galaktikos 3 puslapis
Žvaigždės, žvaigždynai ir galaktikos 4 puslapis
Žvaigždės, žvaigždynai ir galaktikos 5 puslapis
Žvaigždės, žvaigždynai ir galaktikos 6 puslapis
Žvaigždės, žvaigždynai ir galaktikos 7 puslapis
Žvaigždės, žvaigždynai ir galaktikos 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Žvaigždės, fotometrija ir spalvos rodikliai, dvinarės žvaigždės, žvaigždžių masė, Saulė – artimiausia Žemei žvaigždė, Paukščių Takas, žvaigždynai.

Ištrauka

Žvaigždės yra didelės masės ir didelio skersmens įkaitusios plazmos rutuliai, susidarę iš vandenilio ir helio su nedidele sunkesniųjų elementų priemaiša. Žvaigždės skleidžia elektromagnetinius spindulius (šviesos, ultravioletinius, rentgeno, infraraudonuosius), elektringąsias daleles (daugiausia protonus ir elektronus) ir neutrinus. Žvaigždžių gelmėse vyksta branduolinės reakcijos. Jų metu vandenilis virsta heliu ir sunkesniais elementais. Reakcijų metu išsiskirianti energija palaiko žvaigždžių spinduliavimą ir iš žvaigždės gelmių skverbiasi į paviršių dviem būdais: konvekcija ir spinduliavimu.
Konvekcija: įkaitusių medžiagos masių judėjimas į žvaigždės išorę, vėsesnėms masėms slenkant centro link.
Spinduliavimas: kai atomai sugeria ir vėl išspinduliuoja iš žvaigždės sklindančius elektromagnetinius spindulius, o po to vėl juos išspinduliuoja.
Žvaigždžių paviršiaus temperatūra yra 1500 - 50000 K, o jų centrų – 10 - 100 mln. K. Žvaigždžių spektrai. Žvaigždės spektras –­ vaivorykštės pavidalo juostelė – gaunama spektrografu išsklaidžius jos skleidžiamą šviesą pagal bangų ilgį. Ištisiniame spektre matyti įvairių cheminių elementų absorbcijos linijos. Pagal paviršiaus temperatūrą žvaigždės skirstomos į O, B, A, F, G, K, M spektrines klases. Karščiausios yra O spektrinės klasės, vėsiausios – M spektrinės klasės žvaigždės. Elektromagnetinių bangų ilgiai: violetinė (400-430), mėlyni (430-490), žali 490-550), geltoni (550-590), oranžiniai (590-610), raudoni (610-700) nm. Kiekvienos spektrą sudaro ištisinis spinduliavimas ir įvairių cheminių elementų absorbcijos linijos. Energijos pasiskirstymas ištisiniame žvaigždės spektre priklauso nuo jos paviršiaus temperatūros – kuo žvaigždė karštesnė, tuo daugiau ji spinduliuoja mėlynų, violetinių, ultravioletinių spindulių, o kuo vėsesnė – žalių, geltonų, raudonų, infraraudonųjų.Tai lemia žvaigždžių regimąją spalvą.
Žvaigždžių nuotoliai ir paralaksai. Žvaigždžių nuotoliams matuoti vartojami šie ilgio vienetai: šviesmetis (šm) ir parsekas (pc). Šviesmetis – tai kelias, kurį šviesa per metus nusklinda 300000 km/s greičiu. Parsekas – nuotolis, iš kurio žemės orbitos didysis pusašis matomas 1’’ kampu.
Ryškiai. Žvaigždės absoliutiniu ryškiu (M) vadinamas jos regimasis ryškis, kurį ji turėtų, jei būtų nuskriejusi nuo žemės 10 pc atstumu. Absoliutinis ryškis apibūdina žvaigždės spinduliavimo galią. Stipriausiai spinduliuojančių žvaigždžių absoliutinis ryškis siekia ­8, o silpnai spinduliuojančių...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1466 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1466 ž.)
Darbo duomenys
  • Astronomijos referatas
  • 8 psl., (1466 ž.)
  • Word failas 629 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt