Potemės

Kas lemia žmogaus apsisprendimą kritinėse situacijose? (Mykolaitis-Putinas, Šekspyras, Krėvė)

10   (1 atsiliepimai)
Kas lemia žmogaus apsisprendimą kritinėse situacijose? (Mykolaitis-Putinas, Šekspyras, Krėvė) 1 puslapis
Kas lemia žmogaus apsisprendimą kritinėse situacijose? (Mykolaitis-Putinas, Šekspyras, Krėvė) 2 puslapis
Kas lemia žmogaus apsisprendimą kritinėse situacijose? (Mykolaitis-Putinas, Šekspyras, Krėvė) 3 puslapis
Kas lemia žmogaus apsisprendimą kritinėse situacijose? (Mykolaitis-Putinas, Šekspyras, Krėvė) 4 puslapis
Kas lemia žmogaus apsisprendimą kritinėse situacijose? (Mykolaitis-Putinas, Šekspyras, Krėvė) 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Vincas Mykolaitis-Putinas ,,Altorių šešėly", V. Šekspyras ,,Hamletas", Vincas Krėvė ,,Skirgaila"

Ištrauka

Kritinės gyvenimo situacijos leidžia žmogui pasitikrinti save ir puoselėjamas vertybes, parodo egzistencijos prasmę. Tokioje situacijoje žmogus privalo rinktis iš dviejų variantų, iš kurių vienas dažniausiai būna jam absoliučiai nepriimtinas ir keliantis blogas emocijas. Žmogaus apsisprendimas priklauso nuo tos akimirkos, stresinės būklės, pasitikėjimo savimi bei loginio mąstymo tuo metu.
Apie kritines situacijas bei žmogaus elgesį tuo metu yra rašęs Vincas Krėvė, savo istorinėje dramoje ,,Skirgaila". Kūrinyje yra vaizduojamas trijų personažų dramatiškas likimas - Lietuvos valdovo Skirgailos, Lydos kunigaikštytės Onos Duonutės ir riterio Kelerio. Jie visi patiria tragiškas dvasios permainas bei vidinius lūžius, kritinėse situacijose išbandomos jų vertybės. Neabejotina, kad XXa. pradžios Nepriklausomos Lietuvos rašytojams, ypač istorinės dramos kūrėjams, tokiems kaip Vincas Krėvė imponavo Viljamo Šekspyro tragedijos ,,Hamletas" herojus, ,,svyruojantis“ tarp proto ir beprotybės, veiklumo ir bejėgiškumo ribos. Vinco Krėvės ,,Skirgailoje" yra klasikinis šekspyriškumo pavyzdys - dramoje sukurta atvira tragedinė situacija. Pagrindiniai ,,Skirgailos'' personažai, LDK valdovas Skirgaila ir kryžiuočių riteris Keleris, yra atsidūrę lemtingų pasirinkimų kryžkelėje ir (kaip ir Hamletas) sudėtingų moralinių sprendimų situacijoje.
Abu personažai patiria dramatiškus vidinius išgyvenimus, jų viduje vyksta kova tarp žmogiškumo ir jį užgožiančio žiaurumo, neapykantos bei keršto. Nuodugniai viską apmąstantis bei ryžtingas dramos herojus Skirgaila, kaip ir Hamletas, reflektuoja apie amžinosios būties klausimus, savo ir tautos likimą, svarsto apie ištikimybę Lietuvai bei tikėjimui. Lietuvos valdovas Skirgaila, stiprios valios, aštraus proto, analitiškai mąstantis, ryžtingas dramos herojus, yra priverstas rinktis naują tautos gyvenimo kelią ir kovoti ne tik su išorės priešais, bet ir su savo aplinka – tradiciniu mąstymu, sena papročių ir tikėjimo sistema. Valdovo viduje ima ryškėti proto ir jausmų konfliktas: valdovas suvokia, jog būtina gelbėti tautą nuo sunaikinimo, tačiau yra neabejingas garbingiems praeities laikams, pagoniškajam tikėjimui. Skirgaila patiria vieną smūgį po kito.
Valdovas sužino apie tariamą Stardo pasikrikštijimą, o jis jį vertino kaip žmogų, kuris nuoširdžiai tiki savaisiais dievais, todėl pasijaučia išduotas. Tikėdamasis rasti naujų argumentų kovai su krikščionybe,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1299 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
5 psl., (1299 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 5 psl., (1299 ž.)
  • Word failas 21 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt