Šiuo metu pasaulyje yra apie 3000 kalbų, laikui bėgant kalbos kinta, veikia viena kitą, todėl kalbos gali ir išnykti. Dabartiniu metu dešimčia stambiausių pasaulyje kalbų šneka apie 60% visos žmonijos. Todėl yra pavojus, kad šios šalys užgoš kitas. Tai gali padaryti šiuo metu populiari anglų kalba.
Kad taip neįvyktų, mes turime puoselėti ir saugoti savo gimtąją lietuvių kalbą. Lietuvių kalbos taisyklingumui pakenkė 50 metų pražūtingai ją veikusi rusų kalba, o dabar žaloja iš Vakarų plūstantis svetimžodžiai. Paisant grynumo ir taisyklingumo kriterijų, visur, kur tik įmanoma, vietoj skolinių reikia vartoti savus, lietuviškus žodžius, žodžių junginius ir kt. pagal šiuos kriterijus atsisakoma svetimybių, netaisyklingų vertimų, kartais net tarptautinių žodžių.
Šis savarankiškas darbas man padės įgyvendinti tokius tikslus: padės ugdyti požiūrį i gimtąją kalbą, jos kultūrą. Gebėti atpažinti netaisyklingo žodžio vartojimo atvejį, tobulinti šnekamąją ir oficialią kalbą.
Savo darbui panaudojau Klaipėdos kolegijos pirmo kurso studentės, Žanetos Petrauskaitės, psichologijos referatą.
Iš referato išrinkau 25 klaidas, kurias suskirsčiau į: leksikos, morfologines, sintaksės klaidas. Kiekvieną klaidą paaiškinau remdamasi moksline literatūra, taip pat nurodžiau literatūros šaltinius. Tikiuosi, kad mano, šis pirmasis tokio pobūdžio darbas man turės įtakos ateityje..
Šiame darbe radau apie 100 klaidų iš jų išrinkau 25, kurių daroma šiame referate dažniausiai. Jas suskirsčiau į: leksikos, morfologines, sintaksės klaidas, taip pat radau stiliaus klaidų, tačiau jų stengiausi netaisyti, nes savarankiško darbo reikalavime nebuvo nurodyta jas taisyti. Pirmiausiai suradau leksikos klaidų, po to, morfologijos ir sintaksės. Prie surastos klaidos skliausteliuose parašiau klaidos tipą. Darbą dariau viena, nebuvo lengva, bet stengiausi.
Leksikos klaidos
(...) susiduriame su kultūros sąvoka ir ją vartodami paprastai (= dažniausiai) turime galvoje (= suprantame) ne (kaip) kultūrą kaip visuomeninio gyvenimo fenomeną, o kultūringumą.
Paprastai (semantizmas)– dažnai pasitaikantiems dalykams nusakyti vartojamas prieveiksmis; be dažnumo, dar pasako, kad dalykas yra įprastas, laikomas norma.
Kalbant šiaip apie dažnumą be norminės reikšmės atspalvio, tinka prieveiksmis dažniausiai: Vardai dažniausiai rašomi prieš pavardes; gali būti ir paprastai, jei norima...
Šį darbą sudaro 1534 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!