I. Iš visų nuodėmių pati baisiausia yra ta, jog buvai teisus, bet silpnas ir tylėjai prieš neteisingumą –tokią mintį išsakęs pagrindinis politinis ir dvasinis Indijos ir indų nepriklausomybės judėjimo lyderis Mohandas Karamčandas Gandis.
II. . Nepaklusnumas tai neprievartinis ir sąmoningas tam tikrų valstybės ar kitos galios įstatymų, pareigų arba įsakymų nevykdymas.
1. Žmonės protestuoja prieš tiksliai įvardintus sprendimus ar įstatymus.
a) Nepaklusnumas nėra vien aklas noras maištauti, dažnai šis bruožas kaip tik padeda žmogui išlikti savimi ir išsaugoti vertybes.
b) Šiuolaikinių teoretikų požiūriu, nepaklusnumas yra pateisinamas tik tuomet, kai nepaklusnumo veiksmų subjektas vadovaujasi išskirtinai moraliniais (nesavanaudiškais) įsitikinimais ir naudoja veikimo būdus, kurie nedaro žalos kitiems visuomenės nariams.
2. Nepaklusnumas laikomas principine vertybine nuostata ir veikimo principu.
a) Sizifas nutaria apgauti ir nepaklusti požemio dievams.
b) Mersedes nepaklūsta Vidalio įsakymams.
III. Labai dažnai yra geriau ginti save ir savo įsitikinimus, o ne aklai vygdyti bet kieno norus ir eiti gyvenime „pasroviui“, reikia turėti savo nuomonę, savo interesus.
Lietuvos gimnazija
II f klasė
Vardenis Pavardenis
Tema: Nepaklusnumo tema graikų mitologijoje ir šiuolaikinėje kinematografijoje (Sizifo mitas ir meninis filmas „Pano labirintas“)
Eil.
-
Nr.
Šaltinio autorius, pavadinimas
Vieta (knyga, interneto adresas)
Svarbiausios mintys, komentarai, pastabos
1.
Guillermo del Toro
Filmas „Pano labirintas“
2.
Legenda apie Sizifą
Sizifo mitas
3.
Nepaklusnumas
Nepaklusnumo sąvoka
Lietuvos gimnazija
II f klasė
Vardenis Pavardenis
Tema: Nepaklusnumo tema graikų mitologijoje ir šiuolaikinėje kinematografijoje (Sizifo mitas ir meninis filmas „Pano labirintas“)
Šiandien kalbėsiu nepaklusnumo tema graikų mitologijoje ir šiuolaikinėje kinematografijoje. Tai pradėkime nuo to kas yra tas nepaklusnumas. Kartais žmogus atsiduria tokioje padėtyje, kur jis turi pasirinkti – būti savimi ar prarasti save. Dažniausiai žmogus bando apginti save ir išsaugoti savo įsitikinimus kovodamas ir nepaklusdamas esamai tvarkai. Todėl nepaklusnumas nėra vien aklas noras maištauti, dažnai šis bruožas kaip tik padeda žmogui išlikti savimi ir išsaugoti vertybes.
Trumpai apie Sizifo mitą. Sizifas, įkūrė Korinto miestą, kuris senovėje buvo vadinamas Efire. Pirmąkart Sizifas dievus apgavo žmonai liepęs nelaidoti jo kūno ir neaukoti aukų požemio dievams. Atėjęs pas Hadą šis paprašė jį leisti į žemę, kad...
Šį darbą sudaro 883 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!