Žodį „mitas“ dažnai galima girdėti šnekamojoje kalboje, jis suprantamas kaip melagingas pasakojimas, tačiau šis žodis, visų pirma, reiškia pasakojimą apie dievus, senuosius didvyrius, pirmuosius miestus ir jų įkūrimą. Vartojamas terminas ,,mitologija” reiškia mito, kaip savito pasakojimo, tyrinėjimą. Mitų sukurta yra labai daug ir jie visi unikalūs bei savotiški. Mitų herojaus žygis yra pavojingas, tačiau labai prasmingas: vienas herojus stengiasi pakeisti nusistovėjusias taisykles ir pasipriešinti netinkamam valdymui, kitas bando pasiekti savus namus, nors tenka įveikti begalės nuotykių. Šiame kūrinyje, remdamasis Sofoklio „Antigonės“ bei Homero „Odisėjos“ fragmentais, aptarsiu graikų mitų herojų žygius bei jų prasmę.
Mito herojė Antigonė savo žygdarbiais bando pasipriešinti nusistovėjusiai tvarkai ir neteisingam valdymui. Antigonės būdas ir pyktis dėl vykdomo nežmogiškumo sutelkia visas jos jėgas pasipriešinti Kreontui: mirus jos broliams Polineikui ir Etokliui nuožmioje kovoje dėl sosto, Kreontas įsako palaidoti tik vieną iš jos brolių, todėl, nesuprantanti tokio sprendimo Antigonė nutaria maištauti ir eiti prieš nusistovėjusią tvarką pati viena. Tai yra jos svarbiausias žygis, kuriame atsiskleidžia tiek jos narsa, tiek drąsa. Antigonė kūrinyje nebijo nieko: nei žmogaus, nei karaliaus rūstybės. Antigonė gimusi mylėti ir bando tai perteikti kitiems, vadovaujasi ne rašytais įstatymais, kurie susiję su rūsčiu ir žiauriu Kreonto valdymu, o žmogiškaisiais nerašytais įstatymais, kurie įprasmina jos protėvių tradicijas ir svarbiausias moralines nuostatas. Kreonto valdymas to nepripažįsta, Antigonė vis vien drąsiai gina savo įsitikinimus ir kūrinio eigoje nusižengia Kreonto įsakymui nelaidoti jos brolio Polineiko. Antigonė kūrinyje pasiryžusi bet kam, kad tik apgintų savo tiesas, kurios atrodo išmintingiausios ir labiausiai atitinkančios moralines nuostatas. Antigonė taip pat įprasmina idėją, kad svarbiausias yra vidinis dvasinis grožis. Antigonė savo siela yra pats gražiausias kūrinio žmogus, kuris savo veiksmais neša šviesą kitiems ir įprasmina vertybių bei įsitikinimų svarbą. Antigonė savo žygiu kovoja už savo vertybes ir siekia pakeisti nusistovėjusias normas, tačiau už savo pasipriešinimą sumoka gyvybe. Taigi, graikų mito herojė Antigonė Sofoklio kūrinyje vaizduojama kaip...
Šį darbą sudaro 741 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!