Mitas − kolektyvinis liaudies vaizduotės kūrinys, kuriame per konkrečius personažus ir sugyvintas būtybes atspindima tikrovė. Tai žmogiškųjų vertybių pagrindas, kuris mums reikalingas, kaip savęs pažinimo priemonė. Jie buvo perduodami iš lūpų į lūpas, o vėliau užrašant. Mituose pasakojama apie dievus, pusdievius, jų kilmę, žygdarbius, ir tarpusavio santykius, aiškina pasaulio ir žmogaus atsiradimą, gimimą ir mirties paslaptis bei moralines vertybes. Senovės graikų mitai nuo neatmenamų laikų giliai įsišaknijo į vakariečių kultūrą, kartais net patys to nebepastebime ir priimame lyg savo kultūros dalį. Vienu svarbiausių mitų, kuriuo vakariečiai aiškino savo atsiradimą, yra laikomas ,,Prometėjo” mitas. Ir būtent apie šį mitą dabar kalbėsiu.
,,Prometėjo” mite aprašoma situacija vyksta priešistoriniu laikotarpiu. Prometėjas buvo apdairus, geros širdies, nors pats priklausė žiauriai titanų giminei, kuri viešpatavo prieš Olimpo dievus. Įvykus dievų susirėmimams Prometėjas rėmė Dzeusą, kovojusį prieš jo giminę. Po ilgų dievų mūšių vienintelis žemėje likęs titanas Prometėjas nutarė karų nuniokotai Žemei sukurti gyventojus. Dzeusui nepatiko Prometėjo kūriniai – žmonės, kuriuos Prometėjas sukūrė iš molio, ir kuriems gyvybės įkvėpė Atėnė. Titano kūriniai buvo neištobulinti ir bejėgiai. Dzeusas manė, kad juos reikia sunaikinti, vietoje jų sukurti tobulesnes būtybes. Tačiau Prometėjas savo kūrinių ne nemanė išsižadėti, jis juos patobulino: išmokė nebebijoti aplinkos, susirasti maisto ir įvairiausių gyvenimiškų dalykų, bet svarbiausia Prometėjo dovana žmonėms – ugnis. Ją titanas pavogė iš Dzeuso ir įteikė žmonėms. Ugnis simbolizuoja žinojimą, nepriklausomybę bei laisvę. Prometėjas numatė savo žygdarbio pasekmes. Jis buvo prikaltas prie uolos stipriomis grandinėmis, o vis atskrisdavęs erelis draskydavo jam kepenis, kurios ataugdavo. Per daugelį metų Prometėjas tapo maištingumo simboliu ir herojumi. Prometėjo istorija moko niekada nepasiduoti, išryškina maištingumo svarbą. Tik nepasiduodamas Dzeusui Prometėjas sukuria didingą žmonių giminę. Prometėjas įkvepia ne tik maištauti ir siekti tikslų, bet ir kurti. Todėl lietuvių poetas V. Mikolaitis – Putinas, įkvėptas mito herojaus, perpasakoja Prometėjo mitą savaip.
Vincas Mykolaitis – Putinas savąją poemą pavadina ,,Prometėjas”, todėl žinodami...
Šį darbą sudaro 655 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!