Referatai

Kaip padeti neregiam?

9.2   (2 atsiliepimai)
Kaip padeti neregiam? 1 puslapis
Kaip padeti neregiam? 2 puslapis
Kaip padeti neregiam? 3 puslapis
Kaip padeti neregiam? 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Patarimai, kaip padėti neregiams.

Pereinant gatvę.
Kaip lydėti neregį.
Kur tas "ten"?
Šaligatviai ir laiptai.
Angelas sargas.
Kaip parodyti krėslą.
Jokių tabu.
Jokių žaidimų ir mįslių.
Išėjimas.
Kaip padėti apsipirkti.
Tualetas.

Ištrauka

Pereinant gatvę...
Prieš padėdamas neregiui visada paklauskite jo paties, ar jam reikalinga pagalba. Taip parodysite savo pagarbą jo laisvei. Beje, ši taisyklė turi ir savo praktiškąją pusę. Kad būtų aiškiau, štai jums pavyzdys. Kai laukiu ant šaligatvio tramvajaus ar autobuso, dažnai būnu sugriebiamas už rankos ir, net neišgirdęs „paslaugaus“ nepažįstamojo balso, tempiamas į kitą gatvės pusę. Jeigu besispyriodamas dar mėginu aiškinti, kad čia paprasčiausiai laukiu tramvajaus ir kitoje gatvės pusėje neturiu ką veikti, atsitinka, kad mano geradaris taip pasimeta, jog pramurmėjęs kažką panašaus į atsiprašymą, palieka vidury gatvės. Ir man nieko kito nelieka, kaip tik kokiu nors būdu gyvam ir sveikam parsigauti atgal.
Kaip lydėti neregį...
Pasitaiko, kad važiuodami su neregiu vienu autobusu, kartu išlipate toje pačioje stotelėje. Arba sutinkate neregį, lėtai einantį gatve. Lėtai, nes greičiau eiti jam trukdo judėjimas, galybė kliūčių arba paprasčiausiai jis nepažįsta vietovės.
Niekada nedvejokite pasiūlyti savo pagalbos, tik, žinoma, jokiu būdu nereikia jos kišti prievarta. Geriausia jo paklausti, pavyzdžiui: „Aš einu į stotį. Gal mums pakeliui?“ Jam apsidžiaugus pasiūlykite parankę ir toliau eikite drauge.
Jei jūsų malonus siūlymas bus atmestas, neįsižeiskite. Juk yra neregių, kurie kiek įmanoma stengiasi būti nepriklausomi nuo reginčiųjų. Nežinau, ar jie teisūs, bet, šiaip ar taip, tai jų reikalas. O dažniausiai jūsų pagalba bus džiaugsmingai priimta. Nepamirškite pirmiausia pasiūlyti savo parankės. Ir niekada negriebkite pats aklojo už rankos ar parankės, ir nestumkit jo prieš save. Taip lydėti neregį sunku, o jis pats jausis labai nesaugiai. Jei neregys eis įsikibęs į jūsų parankę, nebus jokio reikalo sakyti: „O dabar pasukime į kairę ar dešinę“. Regėjimo invalidas jaus šį judesį ir automatiškai pasuks, kur reikia.
Einant pro duris ar siaurą praėjimą, palydovas visada turi būti pirmas. Jis akląjį stumtelėja ranka, kurios šis ir laikosi eidamas ne šalia, o bemaž užpakaly palydovo.
Kur tas ,,ten‘‘...
Niekada nesakykite: „Kėdė ten“ arba „Ten, prie sienos, stovi dviratis“. Tokie pasakymai neregiui nieko nereiškia.
Geriau sakykite...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1926 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1926 ž.)
Darbo duomenys
  • Biologijos referatas
  • 4 psl., (1926 ž.)
  • Word failas 115 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt