Vilnius 2005/2006 m.m.
TURINYS:
Įvadas 4
Įvairialypė visuomenė ir jos kalba 5
Kas yra įvaizdis 5
Kokios įvaizdžio kūrimo prielaidos žiniasklaidoje 8
Kieno įvaizdis kam? 8
Į ką lygiuotis 9
Kokiais būdais žiniasklaida kuria visuomenės sluoksnių įvaizdį 9
Kokia vidurinio visuomenės sluoksnio kalba ir įvaizdis 10
Kaip kuriamas žemesniojo sluoksnio žmonių įvaizdis 11
Išvados 12
Literatūra 13
Įvadas
Žmogaus gyvenime yra daug veiksmų įtakojančių jo įvaizdį visuomenėj. Bet šiandieniniame gyvenime turbūt svarbiausias iš jų yra žiniasklaida, kuri iš žmogaus užimančio aukštas pareigas gali sumenkinti jo įvaizdį visuomenės akyse, arba atvirkščiai. Šio darbo tikslas atskleisti kaip žiniasklaida įtakoja žmogaus įvaizdį
Įvairialypė visuomenė ir jos kalba
Net iš mažiausių kalbos smulkmenų, pavyzdžiui, iš intarpų, kurie užpildo pauzes, kai kalbama nepasirengus ir kai reikia trupučio laiko minčiai suformuluoti, galime spręsti apie žmogaus išsilavinimą, amžių, net priklausymą vienokiai ar kitokiai bendruomenei. Štai kad ir labai panašiomis aplinkybėmis, tarkim, viešai kalbėdami, vieni žmonės pauzes užpildo įvairiais nenorminiais pertarais nu, reiškia, taip sakant, kiti sako na; vieni mykia mmmm, kiti, begalvodami, ką sakys, tęsia nemūsiškai, užjūriškai. Įvairios žmonių grupės, kurias sieja gyvenamoji vieta, amžius, profesija, pažiūros ir kitokie požymiai, turi ir savo kalbai būdingų bruožų. Net ir tas pats žmogus skirtingomis aplinkybėmis – viešumoje, namų aplinkoje ir kitur – paprastai vartoja daugiau ar mažiau skirtingas tos pačios kalbos atmainas.
Skaitant spaudą ar žvilgterint į televizorių, visada įdomu matyti, kaip žmonės atsiskleidžia per kalbą, t. y. kaip jie, pasirinkdami įvairias raiškos priemones (dažnai visai nesąmoningai), pasirodo, kas esą arba kas norėtų būti, kokiam sluoksniui priklauso ar su kokia visuomenės grupe stengiasi tapatintis: aaaaa arba ffffffff ir dar visaip kitaip. Patvirtinamai atsakydami į klausimą, vieni sako taip arba teip, kiti – mhm arba aha, dar kiti – jo.
Tad į kalbą galime žiūrėti kaip į bendravimo kultūros, saviraiškos būdą, o kartu ir kaip į žmogaus įvaizdžio dalį. Žiniasklaida, tai suprasdama, įvairias kalbos raiškos priemones taip pat kartais naudoja atskiro asmens ar net visos grupės įvaizdžiui kurti....
Šį darbą sudaro 3276 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!