Rašiniai

K. Tiškevičiaus "Neris ir jos krantai"

10   (1 atsiliepimai)
K. Tiškevičiaus "Neris ir jos krantai" 1 puslapis
K. Tiškevičiaus "Neris ir jos krantai" 2 puslapis
K. Tiškevičiaus "Neris ir jos krantai" 3 puslapis
K. Tiškevičiaus "Neris ir jos krantai" 4 puslapis
K. Tiškevičiaus "Neris ir jos krantai" 5 puslapis
K. Tiškevičiaus "Neris ir jos krantai" 6 puslapis
K. Tiškevičiaus "Neris ir jos krantai" 7 puslapis
K. Tiškevičiaus "Neris ir jos krantai" 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Konstantinas Tiškevičius – grafas, garsios Tiškevičių giminės atstovas, archeologas, muziejininkas, geografas, istorikas ir keliautojas.
K. Tiškevičius gimė 1806 m. vasario 5 d. Logoiske, dabartinėje Baltarusijoje, turtingų didikų šeimoje. Pradžios mokslų sėmėsi namuose, vėliau buvo atiduotas į geriausias tuometines mokyklas. Jis mokėsi Polocke, jėzuitų ordino mokykloje, o 1823 metais įstojo į Vilniaus universiteto Teisės fakultetą, kuris tuomet klestėjo. Baigęs Universitetą tam tikrą laiką dirbo valdininko darbą Lenkijos karalystės įstaigose, banko reikalais lankėsi užsienyje. Tačiau jį traukė gimtinė, mokslinė ir visuomeninė veikla kaime. 1836 metais jis vedė ir iki pat mirties gyveno Logoiske. Trokšdamas ramaus gyvenimo, o ne didelių permainų, jis pasiryžo dirbti visuomenės labui, tvarkyti šeimos reikalus, apleistą ūkį, užsiimti moksline veikla. K. Tiškevičius siekdamas vystyti gimtinės ekonomiką, tam skyrė nemažai laiko ir lėšų. Jis statė geležies liejyklas, lino ir medvilnės audyklas, cukraus fabrikus. Geležies lydinių reikėjo ne tik žemės ūkio padargams pasidaryti, bet ir krašto ūkiui vystyti. Lino ir medvilnės gamyklose kasmet išaudžiama po milijoną uolekčių audinių. Miestiečiams ir žemdirbiams grafas įsteigė ir išplėtė skolinamąjį banką. Intensyvi ūkinė veikla netenkino žmogaus, kuris savo mintyse daugiausia laiko skyrė mokslui, protinei veiklai, praeities paminklų, esančių tėvynėje, tyrimui. Intensyviu ir pasiaukojančiu darbu K. Tiškevičius Logoiske per 30 metų sukaupė nemažą biblioteką, gausų numizmatikos rinkinį, turtingą iškasenų kolekciją. Ypač buvo vertingas jo surinktas braižybinių lakštų rinkinys.
K. Tiškevičius buvo vienas iš Lietuvos archeologijos pradininkų, daug dėmesio skyręs archeologiniams tyrimams. Jis matė, kad Lietuvoje ši sritis mažai tyrinėta, dėl to vienu metu archeologiniai tyrimai tapo svarbiausiu jo tikslu. Nenorėdamas apsiriboti izoliuotais pavieniais tyrimais, jis privalėjo domėtis bendrąja archeologijos raida ir bendrauti su Vilniaus, Krokuvos, Paryžiaus, Londono ir kitomis archeologijos draugijomis, buvo išrinktas daugybės draugijų, tarp jų ir Paryžiaus geografų draugijos, nariu.
Intensyvi mokslinė ir visuomeninė veikla, pagalba artimiems ir pažįstamiems žmonėms atimdavo begales laiko. Visuomenė dažnai jį rinkdavo teisėju ypač tiems reikalams spręsti, kur reikėdavo žvitraus proto ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1672 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • 1. Įvadas 2
  • 2. Apie jį ..3
  • 3. Kūryba..3
  • 4. „Neris ir jos krantai“..4
  • 5. Išvados..7
  • 6. Literatūra.8
Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1672 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų geografijos rašinys
  • 8 psl., (1672 ž.)
  • Word failas 53 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Neris

Neris Lietuvos geografija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį