Analizės

K. Donelaičio poemos "Metai" interpretacija

9.8   (2 atsiliepimai)
K. Donelaičio poemos "Metai" interpretacija 1 puslapis
K. Donelaičio poemos "Metai" interpretacija 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kristijonas Donelaitis yra XVIII amž. grožinės lietuvių literatūros pradininkas bei vienas originaliausių Švietimo epochos Europos klasikų. Jis - realizmo atstovas, pirmasis didis Mažosios Lietuvos poetas, ištaręs svarų ir skambų, lakų ir vaizdingą lietuvišką žodį, nugalėjusį amžių tėkmę bei negandas ir pasiekusį mus. K. Donelaitis išsiskyrė savo literatūriniais gabumais, buvo teisingas, jautrus žmogus, sukūręs pirmąjį meninį kūrinį – poemą „Metai“. Autoriui būdinga veksmažodžių energija, kurie tekstui suteikia didingumo ir ekspresijos. Jo kūrybai įtakos turėjo baroko ir klasicizmo literatūrinės tradicijos.
„Metai“ yra epinė poema apie keturis metų laikus. Daugiausia dėmesio joje skiriama gamtos aprašymams, XVIII amž. Mažosios Lietuvos valstiečių baudžiauninkų, čia vadinamų būrais, darbų, papročių pavaizdavimui, kalbama apie būrų santykius su ponais, lietuvių su kitataučiais.
Duotoji analizuoti ištrauka iš antrosios poemos dalies „Vasaros darbai“ atskleidžia du siužetus. Pirmiausia matome kolektyvinį veikėją, regime gyvenimo energiją (vyksta visuotinas darbas). Vėliau viso to opozicija -individualų veikėją, kuris dirba ir gyvena prisiversdamas, atskirai nuo kitų. Tekste išryškėja socialinės nelygybės tema, pagrindinė idėja - visi gimsta vienodi, tačiau suaugę išsiskiria į valstiečius ir ponus.
Poemoje yra daug gamtos vaizdų, kurie gretinami su žmogaus gyvenimu suteikiant jiems alegorines reikšmes. Sekant pasakėčios modeliu didelę dalį gamtos vaizdų lydi apibendrinimas, moralas. Tekstas parašytas antikine eilėdara – hegzametru, kuris buvo tradiciškai vartojamas herojiškiems žygiams aprašyti. Ši eiliavimo forma pakylėja aprašomus kasdienės būrų buities vaizdus, sutaurina net ir stačiokiškus posakius. Visa tai kuria savitą poemos stilių.
Kūrinio pavadinimą sudaro vienas bendrinis daiktavardis „Metai“, kas byloja apie ciklišką ne tik gamtos, bet ir žmogaus gyvenimą. Ciklas reguliuoja žmogaus gyvenimą: vasaros metu, žmogus būna aktyvus, darbingas, tuo tarpu žiemą – pasyvus. Svarbiausia gamtos detalė – saulė. Pakildama ir apšviesdama dieną, pavasarį ir vasarą, ji visus žadina gyvenimui, o atėjus vakarui, kai saulė leidžiasi, praneša apie ramybės metą, miego ir poilsio laiką.
„Metuose“ į vaizduojamus dalykus žvelgiama iš šalies, kaip ir būdinga epiniam pasakojimui. Pasakotojas tekste nepasirodo, dažnai atsiskleidžia per...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 766 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (766 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 2 psl., (766 ž.)
  • Word failas 37 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Ištraukos iš K. Donelaičio poemos „Metai“ analizė ir interpretacija

Ištraukos iš K. Donelaičio poemos „Metai“ analizė ir interpretacija Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

K. Donelaičio poemos “Metai” ištraukos analizė ir interpretacija. Iš „Pavasario linksmybių“

K. Donelaičio poemos “Metai” ištraukos analizė ir interpretacija. Iš „Pavasario linksmybių“ Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

K. Donelaičio poemos ,,Metai“ ištraukos interpretacija

K. Donelaičio poemos ,,Metai“ ištraukos interpretacija Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

K. Donelaičio poemos „Metai“ ištraukos analizė ir interpretacija

K. Donelaičio poemos „Metai“ ištraukos analizė ir interpretacija Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt