Kiekvienas žmogus savaip nugyvena jam duotą gyvenimą. Vienų metai prabėga tarsi nepastebimi, dirbant paprastus kasdieninius darbus, kitiems skirta savo vardą įrašyti į tautos mokslo, meno ir kultūros istoriją. Dailininkas Justinas Vienožinskis priklauso prie pastarūjų.
Garsus menininkas Justinas Vienožinskis (1886 – 1960) – viena ryškaiusių XX a. Lietuvos kultūros asmenybių. Jis gimė 1886 m. birželio mėn. 29 d., mirė - 1960 m. liepos mėn. 29 d. Gimė Mataučiznoje (Rokiškio rajone). 1903–1905 m. mokėsi tapybos Juchnevičiaus studijoje Maskvoje. 1905 m. grįžo į Lietuvą, įsitraukė į revoliucinę veiklą, o 1908-1914 m. studijavo Krokuvos dailės akademijoje, gilino žinias kituose Europos meno centruose. 1914 m., baigęs akademiją, grįžo į Lietuvą, ir įsteigė aukštuosius piešimo kursus Kaune, dalyvavo Lietuvos meno kūrėjų draugijos veikloje. Studijuodamas dalyvavo lietuvių dailės parodose, o vėlesniame laikotarpyje taip pat rengė personalinės kūrybos parodos - 1928 m. Kaune, 1961 m., 1986 m. Vilniuje.
Su J. Vienožinskio vardu glaudžiai susijęs visas Nepriklausomybės laikotarpio dailės gyvenimas. Profesionalus tapytojas, puikus pedagogas, įžvalgus ir principingas dailės kritikas, aktyvus kultūrinio gyvenimo organizatorius ir kultūrinės aplinkos formuojamas, kiekvienoje veiklos srityje nuveikęs didelių darbų. Greta individualaus braižo, pasaulėjautą raiškiai atspindinčios kūrybos, didžiausias šio žmogaus indėlis į mūsų kultūrą yra Kauno meno mokyklos įkūrimas ir jaunosios tapytojų kartos ugdymas. Savo veiklą pradėjęs pačiais pirmaisiais nepriklausomos valstybės metais, Vienožinskis daugiausia nusiplenė dailės ugdymo srityje. Jam buvo patikėta įsteigti Piešimo kursus ir jiems vadovauti, o po dviejų metų Lietuvių meno kūrėjų draugijos, paties Vienožinskio ir jo kolegų pastangomis šie kursai jau buvo perorganizuoti į Meno mokyklą, tapusią svarbiausia jaunųjų menininkų ugdymo įstaiga Lietuvoje.
Nemažas šio žmogaus indėlis ir kuriant kitas tarpukario meno plėtotei būtinas institucijas, gvildenant opius dailės funkcionavimo klausimus. Vienožinskis buvo vienas pirmųjų dailininkų, dar pačioje trečiojo dešimtmečio pradžioje pradėjęs aktualinti menininko, kaip ypatingos profesijos atstovo, laisvo kūrėjo, statusą ir prestižą valstybėje. Tai jis teigė ne tik savo viešuose pasisakymuose ir straipsniuose, bet netgi ir...
Šį darbą sudaro 966 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!