Juridinis asmuo – tai žmonių sukurti teisiniai dariniai (kitaip organizacijos), turintys įstatymo tvarka suteiktą teisinį subjektiškumą. Šiame darbe bus kalbama apie juridinių asmenų teisnumą ir veiksnumą. Norint tai išsiaiškinti, bus nagrinėjami Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas, teisės knygos.
Juridiniai asmenys negali veikti be tam tikrų apribojimų. Kad juridinis asmuo galėtų veikti, jis, yra ribojamas civilinio veiksnumo ir teisnumo.
Darbo tikslas: Išanalizuoti Lietuvos juridinių asmenų veiksnumą ir teisnumą .
3. Apžvelgti juridinio asmens veiksnumo ir teisnumo apribojimus.
Civilinio kodekso 2.2 straipsnis numato piliečių civilinio teisnumo atsiradimo ir jo išnykimo momentus. Jame nurodoma, kad piliečių teisnumas atsiranda jo gimimo momentu ir išnyksta jam mirus.
Tačiau daugeliu atvejų įstatymas gina ir pradėto, bet dar negimusio vaiko interesus. Pavyzdžiui, Civilinio kodekso 5.11 straipsnyje garantuojama, kad nukentėjusiojo mirties atveju teisę į žalos atlyginimą turi nedarbingi asmenys, kurie buvo mirusiojo išlaikomi arba jo mirties dieną turėjo teisę gauti iš jo išlaikymą, taip pat mirusiojo vaikas, gimęs po jo mirties. Tame pačiame Kodekse nurodoma, kad pirmosios eilės įpėdiniai yra mirusiojo vaikai, gimę po jo mirties. Šios normos rodo, kad galiojantys civiliniai įstatymai gina pradėtų, bet dar negimusių vaikų teises ir interesus. Tačiau mūsų civiliniai įstatymai negimusių vaikų nelaiko teisės subjektais. Pavyzdžiui, jei vaikas gimsta negyvas, civilinės teisės požiūriu šis faktas neturi reikšmės.
Civilinis piliečių teisnumas pasibaigia jiems mirus. Tai reiškia, kad teisnumas nepriklauso nuo žmogaus amžiaus, sveikatos ir mirties priežasties.
Užsienio valstybės piliečio gimimo ir mirties momentas (CK 2.3 str.) nustatomas pagal jo nuolatinės gyvenamosios vietos gimimo ar mirties momentu valstybės teisę, nesvarbu, šie įvykiai įvyko Lietuvoje ar ne. Todėl CK 2.3 straipsnyje įtvirtinti kriterijai tokiu atveju netaikomi, išskyrus CK 1.14 straipsnio 3 dalyje numatytą išimtį. Todėl reikia išsiaiškinti, ar taikytinos užsienio teisės kolizinės normos negrąžina į Lietuvos teisę .
Apibendrinant skyrių galime teigti, kad teisnumas atsiranda jo gimimo momentu ir išnyksta jam mirus, kad teisnumas nepriklauso nuo žmogaus amžiaus, sveikatos ir mirties priežasties.
3. JURIDINIAI ASMENYS...
Šį darbą sudaro 2456 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!