Analizės

Jono Biliūno apysakos „Liūdna pasaka“ ištraukos interpretacija

10   (2 atsiliepimai)
Jono Biliūno apysakos „Liūdna pasaka“ ištraukos interpretacija 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Jonas Biliūnas – realizmo literatūros atstovas Lietuvoje. Paskutiniais gyvenimo metais, kankinamas, tuo metu neišgydomos, džiovos, sukūrė geriausius savo kūrinius: „Ubagas“, „Kliudžiau“, „Liūdna pasaka“. Savo kūriniuose, dažnai vadinamuose psichologiniais, autorius itin didelį dėmesį skiria moralinėms ir egzistencinėms problemoms, atstumtojo žmogaus gyvenimui ir jo vidiniam pasauliui. Ši ištrauka yra apysakos „Liūdna pasaka“ pirmosios dalies pabaiga, kurioje pasakojama apie pasakotojo ir Juozapotos susitikimus, moters gyvenimo nuoskaudų paliktas žymes.
Visą ištrauką galima būtų suskirstyti į dvi dalis: pirmojoje aprašoma, kaip pasakotojas susidomi Juozapotos istorija, o antrojoje – gilinamasi į jos išorės bruožus ir bandoma suprasti, kiek moteriškė yra iškentusi.
Pirmosios dalies pradžioje pasakotojas su nusivylimu pripažįsta kiekvieną dieną sutikdavęs moteriškę. Juk jis čia atvažiavo pailsėti, jėgų atgauti, o dabar jo trokštamą ramybę nutraukia Juozapota. Laiko nuorodos „Po to kuone kas diena, tuo pačiu laiku...“, vyraujantis būtasis dažninis laikas tik sustiprina tą pasikartojantį veiksmą. Ypatingą gailestį sukelia faktas, kad pirmiausia jis išgirsdavo skaudų Juozapotos dejavimą, ir tik po to išvysdavo ją. Garsai kartais būna daug skaudesni už vaizdus. Galima susisukti, nežiūrėti į seną, gyvenimo vargų nukankintą žmogų, bet jo aimanos, tylus dejavimas paveikia kiekvieną. Tačiau pasakotojas nėra toks žmogus, kuris nekreiptų dėmesio. Jis analizuoja jos žvilgsnį, akis, kurios atrodo lyg praradusios gyvybę. Pasakotojas netgi bando sužinoti kas tas Petriukas, kurio senutė taip ieškanti. Pasakotojas vaizdžiai perteikia jos judesius, sukuria paslaptingumo įvaizdį. Pirmosios dalies pabaigoje pateikiamas vienas svarbiausių jos akcentų – „memento mori“....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 463 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
1 psl., (463 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 1 psl., (463 ž.)
  • Word failas 30 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt