Analizės

J. Rustemas "Autoportretas su fezu"

9.6   (3 atsiliepimai)
J. Rustemas "Autoportretas su fezu" 1 puslapis
J. Rustemas "Autoportretas su fezu" 2 puslapis
J. Rustemas "Autoportretas su fezu" 3 puslapis
J. Rustemas "Autoportretas su fezu" 4 puslapis
J. Rustemas "Autoportretas su fezu" 5 puslapis
J. Rustemas "Autoportretas su fezu" 6 puslapis
J. Rustemas "Autoportretas su fezu" 7 puslapis
J. Rustemas "Autoportretas su fezu" 8 puslapis
J. Rustemas "Autoportretas su fezu" 9 puslapis
J. Rustemas "Autoportretas su fezu" 10 puslapis
J. Rustemas "Autoportretas su fezu" 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

XIX a. pradžioje iš Anglijos, Vokietijos, Prancūzijos į tuo metu jungtinę Lenkijos ir Lietuvos Respubliką bei kitas Europos šalis greitai plito romantinis meninis mąstymas. Romantizmo pradininkai Lietuvoje buvo rašytojai, kurie šlovino tautiškumą, gimtojo krašto meilę. Dailėje romantizmą išryškino visų pirma tapytojai. XIX a. pirmajame dešimtmetyje dailėje buvo daug krypčių: istorinėje ir mitologinėje tematikoje vyravo klasicizmas, religinėje – ryški baroko įtaka, portretuose ir peizažuose – jaučiamas romantizmas. Lietuvos romantikai romantizmo modelių ieškojo idealizuotoje herojiškoje praeityje. Šio laikotarpio idėjų propagavimo centru tapo Vilniaus universitetas. Lietuvoje romantizmo dailė stilistiškai sunkiai apibrėžiama, nes tas pats dailininkas kūrė labai skirtingos stilistikos kūrinius, nors tapyba gana nuosekliai iškilo iš Vilniaus klasicistinės meno mokyklos estetinės programos. Lietuvos romantizmas buvo ne abstraktus, o kėlė aktualius tautinio atgimimo uždavinius. Vienas svarbiausių ir gausiausių šio laikotarpio žanrų – portretas. Dažnai jis buvo kuriamas pagal užsakovo pageidavimus, kartais labiau idealizuotas, kartais intymus, kamerinis ar net ironiškas. Portretai, kuriuose yra kilmės ar užsiėmimų atributai labiau atspindi klasicizmo laikotarpį, o emocingesni, intymesni portretai atspindi romantizmo ideologiją.
Jonas Rustemas buvo dailininkas, tapytojas, žymus pedagogas, turėjęs didžiulę įtaką XIX a. I p. Lietuvos dailės raidai. Gimė Stambule armėno ir prancūzės šeimoje. Apie 1774 pateko į Adomo Kazimiero Čartoriskio Pulavų dvarą Lenkijoje. Dailės mokėsi Varšuvoje Žano Pjero Norblino (Norblin, 1745-1830) studijoje ir Marčelo Bačiarelio (Bacciarelli, 1731-1818) vadovaujamose karališkosiose tapybos dirbtuvėse. 1788 - 1790 lankėsi Vokietijoje, ten įstojo į masonų ložę. Į Lietuvą atvyko 1793, kurį laiką dirbo buvusios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dvaruose. 1798 buvo paskirtas Pranciškaus Smuglevičiaus adjunktu Vilniaus universiteto Piešimo ir tapybos katedroje. Po P.Smuglevičiaus mirties perėmė vadovavimą Katedrai ( nuo 1811 - profesorius ). Rūpinosi dailės dėstymo metodikos tobulinimu, Universiteto dailės kolekcijos ir kitų mokymo priemonių kaupimu, parengė mokslo laipsnių suteikimo meną studijuojantiems nuostatus, organizavo studentų darbų parodas ( pirmoji - 1820 ). Po Universiteto uždarymo 1832 gyveno Petro Puzino dvare Puškose ( Ignalinos rj.).
Jo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1618 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • ĮVADAS.3
 • 1. Jono Rustemo gyvenimas..4
 • 2. Jono Rustemo kūryba.6
 • 3. Jono Rustemo paveikslas „Autoportretas su fezu“..7
 • IŠVADOS..10
 • LITERATŪRA..11

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (1618 ž.)
Darbo duomenys
 • Dailės analizė
 • 11 psl., (1618 ž.)
 • Word failas 216 KB
 • Lygis: Universitetinis
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt