Temperamentas. T.y. įgimtų ir mažai kintančių asmenybės psichinių ypatybių visuma,kuri apibūdina dinamine ir emocine asmenybės elgeso puses. T.y. pastoviausia psichinė savybė. Galima išskirti 3 t aspektus: 1) bendras žmogaus aktyvumas – reiškiasi tik su žm. tendencija išreikšti save ir keisti aplinką. Šiuo požiūriu vieni žmonės yra pasyvus, stebintis iš šalies, o kiti – aktyvūs, norintys viską daryti. T.y. kraštutiniai atvejai. 2) motorika – t.y. pašaliniam stebėtojui akivaizdi t pasireiškimo motorika susijusi su bendru žm. aktyvumu. 3) emocingumas. Priklauso nuo emocinio jautrumo, impulsyvumo ir emocijų nepastovumo. Vieni l. greitai ir stipriai reaguoja į naujus įspūdžius, tačiau jie greitai ir išdyla, o kiti – lėčiau, bet tie įspūdžiai išlieka ilgiau.
T tipų klasifikavimas. Hipokratas Va.pr.m.e. sukūrė teoriją, kuri davė pradžią mokslui apie t. Pagal jį žm. t skirtumus lemia pagr. Jo organizmo skysčių proporcijos. Pasiūlė tokius t tipų pavadinimus: cholerikas (vyrauja tulžis), sangvinikas (kraujas), flegmatikas (gleivės), melancholikas (juodoji tulžis). Krečmeris išskyrė tipus pagal kūno proporcijas. Astetinis kūno sudėjimas – šizotimiškas t tipas, piktinis – ciklomiškas, atletinis – viskozinis. Šelderis pasiūlė somatotipo sąvoką. Tai fizinės kūno sandaros ir psichinių sav. visuma. Išskyrė 3 somatotipus: endomorfinis – pasižymi gerai išsivysčiusiai vidaus organais, mėgsta komfortą, draugiški, ramūs, ieško malonumų; mezomorfinis – ryški kaulų, raumenų sistema, tvirtas kūnas, aktyvūs, veiklūs, nerimastingi, energingi, mėgsta fizinius užsiėmimus; ektomorfinis – švelni oda, jautri nervų sist., jautrūs, baikštūs, siekia būti vieni, nervingi, laikosi socialinių normų.
Aukštosios nervinės veiklos tipai ir t. Pavlovo mokslo apie akš.n.v.tipų ryšį su t esmė yra tokia. Įgimtu fiziologiniu t pagrindu laikomas aukš.n.v.tipas. jį lemią 2-ų pagr. Nervinių procesų – jaudinimo ir slopinimo – 3 ypatybės: 1) šių procesų jėga 2) pusiausvyra 3) paslankumas.
T tipai ir psichologinė charakteristika. T psichologinė charakteristika remiasi šiais pagr. požymiais: 1) sensytivumas (jautrumas). Apie jį sprendžiame iš silpniausių išorinių poveikių, kuriais galima sutelti kokią nors žmogaus reakciją. 2) reaktyvumas. Sprendžiame iš to, kokio...
Šį darbą sudaro 6305 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!