1Psichologijos apibrėžimas Psichologija tiria psichinius reiškinius (mintis), t.y. viską, kas vyksta žmogaus viduje ir elgseną, ką matome išorėje..tai mokslas apie žmogaus elgesį ir psichinius reiškinius.
2.Psichologijos mokslo šakos, pagrindinės psichologijos tyrimo kryptys.
Psich. mokslo šakos:Bendroji psichologija-Ji tiria bendriausius normalaus suaugusio žmogaus psichikos dėsningumus.Socialinė pedagogika-Mokslas apie žmonių grupėms(moksleivių klasei,darbininkų brigadai ir pan.)būdingus psichinius reiškinius.Individo psichologija-Tiria atskirų žmonių psichiką.Amžiaus tarpsnių psichologija.-Tiria atskiro žmogaus tam tikrą amžiaus tarpsnį.Zoopsichologija-Tyrinėja žemesniųjų gyvūnų psichikos reiškinius.Darbo ir inžinerinė psichologija-Tyrinėja profesines asmenybės ypatybes.Pedagoginė psichologija-Tiria mokymo ir auklėjimo bei mokymosi ir saviauklos psichologinius dėsningumus, santykių tarp mokytojų ir moksleivių ypatybes ir t.t.Kūrybos psichologija-Aiškina mokslinės, techninės, meninės kūrybos procesų dėsningumus, kūrybinių sugenėjimų struktūrą ir t.t.Sporto psichologija-Atskleidžia sportininkų rengimo psichologines sąlygas, sportininkų įgūdžių formavimo ypatybes, tiria sportininkų elgesį varžybose ir t.t.Dar yra:medicinos, teisės, kosmoso, prekybos, propagandos psichologija ir daugybė kitų.Psich.Tyrimo kryptys-Biologinė-Pabrėžia paveldimumo ir fiziologijos įtaką mūsų elgesiui, jausmams, atminčiai ir jutimams.Psichoanalitinė.-Pabrėžia pasąmonės skatulius ir konfliktus, kuriuos gali sukelti vaikystėje patirti išgyvenimai.Bihevioristinė-Akcentuoja aplinkos įtaką elgesiui.Humanistinė-Pabrėžia žmogaus gebėjimą pasirinkti ir tobulėti – tiria subjektyviąją žmogaus patirtį.Kognityvinė-Tiria, kaip apdorojame, laikome ir atkuriame informaciją bei kaip ją naudojame, protaudami ir spręsdami problemas.Socialinė – kultūrinė-Ryškina mąstymo ir elgesio skirtumus bei panašumus įvairiomis socialinėmis situacijomis ir įvairiose kultūrose.
3,Psichikos samprata, struktūra.Psichika–tai informacijos apie tikrovę priėmimo apdorojimo ir elgsenos reguliavimo priemonė. Jos buveinė yra smegenys.Psichikos struktūra-Psichika susideda iš-sąmonės, pasąmonės, savimonės.
4.Sąmonė ir neįsisąmoninti reiškiniai. Savimonė.Sąmonė–aukščiausia psichikos forma.Jos dėka suvokiame kas vyksta aplink mus.Neįsisąmonti reiškiniai–tai pasąmonė.Tai visi procesai,kurie vyksta mums nežinant (sapnai, hipnozė, haliucinacijos, užslėptos mintys, netikėti poelgiai).Neįsiamoninti reiskiniai-įsisąmoninimo galimybės- tai pilnas žinojimas:1pilnai įsisamoninti reiškiniai (žmogus žino, ką daro). Nepilnai įsisąmoninti reiškiniai – tai, ką mes įsisąmoninam, kai mums reikia.2Visiškas nežinojimas – visiškai neįsisąmoninti reiškiniai (pasąmonė) procesai, kurie vyksta mums nežinant (pvz. Sapnai, haliucinacijos).Savimonė – tai sąmonės dalis, susijusi su žmogaus pažinimu. Ji padeda save įvertinti, skirti save nuo kitų, padeda save reguliuoti. (atsiranda apie trečius gyvenimo metus).
5.Psichologijos tyrimo metodai (aprašomieji, eksperimentiniai, koreliaciniai).Metodai-Aprašymas...
Šį darbą sudaro 2962 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!