Referatai

Įtaka moderniosios tautos formavimuisi: "Varpas" ir "Aušra"

9.4   (3 atsiliepimai)
Įtaka moderniosios tautos formavimuisi: "Varpas" ir "Aušra" 1 puslapis
Įtaka moderniosios tautos formavimuisi: "Varpas" ir "Aušra" 2 puslapis
Įtaka moderniosios tautos formavimuisi: "Varpas" ir "Aušra" 3 puslapis
Įtaka moderniosios tautos formavimuisi: "Varpas" ir "Aušra" 4 puslapis
Įtaka moderniosios tautos formavimuisi: "Varpas" ir "Aušra" 5 puslapis
Įtaka moderniosios tautos formavimuisi: "Varpas" ir "Aušra" 6 puslapis
Įtaka moderniosios tautos formavimuisi: "Varpas" ir "Aušra" 7 puslapis
Įtaka moderniosios tautos formavimuisi: "Varpas" ir "Aušra" 8 puslapis
Įtaka moderniosios tautos formavimuisi: "Varpas" ir "Aušra" 9 puslapis
Įtaka moderniosios tautos formavimuisi: "Varpas" ir "Aušra" 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Knyga ir spauda – viena iš pagrindinių civilizuotos visuomenės informacijos priemonių. Lietuvių, kaip ir kitų tautų, spaudos raidą daugiausia lėmė socialinės ir politinės sąlygos, bendrasis krašto kultūros lygis. Formuojantis lietuvių nacijai, nacionalinė spauda darėsi vis svarbesnė idėjinio bendravimo priemonė.
Caro valdžia imperijoje siekė kontroliuoti visą spaudą visomis kalbomis. Priešinimąsi caro valdžios priemonėms likviduoti nacionalinę spaudą rodo nelegaliosios spaudos susikūrimas Lietuvoje, jos gausėjimas ir paplitimas tarp gyventojų. Pasipriešinimo jėgai, jo radikalumui didelę reikšmę turėjo nelegaliosios spaudos klasinė – idėjinė kryptis, lietuvių liaudies įsitraukimas į bendrąjį visų Rusijos imperijos tautų išsivadavimo judėjimą.
Pirmaisiais dviem draudimo dešimtmečiais spaudoje atsispindėjo vyraujantis konservatyviosios konfesinės inteligentijos vaidmuo, o nuo 9-ojo dešimtmečio aktyviausia ir reikšmingiausia tampa liberalinė pasaulietinė inteligentija. Iš esmės jos rankose jau buvo pirmasis nelegalusis laikraštis ,,Aušra” (1883-1886), o dar ryškiau nuo klerikalų atsiribota laikraščiuose ,,Varpas” (1889-1905).
Lietuvių nelegalioji spauda istorinių tyrinėjimų objektu tapo dar XX a.pradžioje. Lietuvių spaudos lotyniškais bei gotiškais rašmenimis draudimo problema lietuvių istoriografijoje nuo seno yra viena iš temų, susilaukusių ypatingo dėmesio. Istoriografijoje apie lietuviškos spaudos draudimą rašoma daug – ir memuaruose, ir grožinėje literatūroje. Buvo publikojami to meto šaltiniai, parašyta nemaža publicistinių straipsnių. Gana plačiai tie dalykai atsispindėjo literatūros darbuose. Šia tema rašė ne vienas XIX a. visuomeniniame gyvenime aktyviai dalyvavęs lietuvių kalbos tyrinėtojas (Juozas Tumas-Vaižgantas, Vaclovas ir Mykolas Biržiškos bei kiti). Kad ir kaip būtų keista, tačiau sovietmečiu ši tema, ypač spaudos draudimo įvedimo bei panaikinimo aplinkybės, lietuvių visuomenės pasipriešinimas, buvo bene geriausiai faktografine prasme ištirta (daugiausia šioje srityje pasidarbavo Vytautas Merkys, Antanas Tyla, Rimantas Vėbra ir kiti). M.Riomeris, pirmasis Lietuvoje, pabandė nagrinėti „Aušros“ ir „Varpo“ svarbą, moderniosios tautos formavimuisi.
Darbo tikslas: mokslinės literatūros pagrindu išanalizuoti „Aušros“ ir „Varpo“ atsiradimą Lietuvoje.
4) įvertinti „Aušros“ ir „Varpo“ reikšmę.
I.PIRMIEJI LAIKRAŠČIAI LIETUVOJE IKI „AUŠROS“
Pirmieji laikraščiai Lietuvoje dėl daugelio istorinių ir politinių priežasčių pasirodė gerokai vėliau, nei Vakarų Europoje. Dar labiau, ypač Lietuvoje, susivėlino originalios nacionalinės periodikos atsiradimas,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2821 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (2821 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos referatas
  • 10 psl., (2821 ž.)
  • Word failas 68 KB
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt