Konspektai

Išsami farmakologijos medžiaga

10   (1 atsiliepimai)
Išsami farmakologijos medžiaga 1 puslapis
Išsami farmakologijos medžiaga 2 puslapis
Išsami farmakologijos medžiaga 3 puslapis
Išsami farmakologijos medžiaga 4 puslapis
Išsami farmakologijos medžiaga 5 puslapis
Išsami farmakologijos medžiaga 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1kl.Trumpa farmakologijos istorija.
Emberso papiruse aprašytos vaistų receptūros, kurios panašios ir dabar, tačiau buvo racionalių ir neracionalių receptų. Aprašyta apie 800 vaistų. Hipokratas surinko ir aprašė daug tuo metu vartojamų vaistų. Jis aiškino, kad vaistais nereikia piknaudžiauti, propogavo mankštą, gryną orą bei subalansuotą mitybą. Galenas pasiūlė veiklias medžiagas vartoti su kitomis medžiagomis. Avicena parašė “Medicinos kanoną”. Paracelsas kovojo prieš alchemikus. Jis pirmasis pasiūlė gyvsidabrį naudoti sifilio gydymui. Taip pat teigė, kad vaistą nuodu padaro tik dozė. Hanemonas sakė, kad reikia gydyti ypač mažomis dozėmis. Jis naudojo praskiedimą. Vienas jo principų: pacientas turi būti tinkamas gydymui. Jis vadovavosi apklausa, kadangi tuomet tyrimų dar nebuvo.
1988 m. Blekas - -adrenoblokatorių, H2 receptorų atradimas.
2kl.Farmakologijos ir farmacijos, darbo kryptys, keliami uždaviniai.
Farmakologija (pharmakon – vaistas, logos – mokslas) – mokslas apie vartojamų ligoms gydyti ir profilaktikai vaistų bei organizmo tarpusavio sąveika (mokslas apie medžiagų poveikį gyvosioms sistemoms, gyvybinių mechanizmų valdymas). Farmakologijos darbo kryptys: I. bendroji. Ieškant naujo vaisto, atliekami: a) ikiklinikiniai tyrimai (farmakodinaminiai, farmakokinetiniai tyrimai, kuriama veiklioji medž.); b) klinikiniai tyrimai (bandoma, kaip veikia žmogų): dozės išaškinimas (kai kurie karmakokinetiniai tyr. ir pan.). Imami sveiki žmonės; pritaikoma sergantiems; tiriama didesnis kiekis ligonių, apibendrinami rezultatai; II. Klinikinė-apie vaistą ir apie pacientą t.b. geros žinios. Naujų vaistų ištyrimas. Vaisto saugumas – farmakologinė budra; III. Farmakoterapija-gydymas efektyviausiu vaistu: atsižvelgiant į paciento organizmo ypatumus ir vaistų analogų pasirinkimo galimybes; IV. Farmakogenetika-žmogaus genomo nulemtos ligos, žmogaus genomo nulemtų požymių sąveika su tam tikrais vaistais, pvz., negrų inkstai silpsta dėl sutrikusio katijonų balanso; V. Chronofarmakologija-tiria, kaip priklauso vaisto veikimas nuo bioritmo (miego ir būdravimo fazėje). Galima stebėti rodiklių pakitimus pagal sinusoidę: gliukokortikoidų konc., pulsas; VI. Specialioji-vaistai nagrinėjami pagal grupes. Farmacija – tai mokslas apie medžigos gavimą, vaisto sukūrimą, laikymą.
4kl.Vaisto ir vaistinės medž., sąvokos, vaistams keliami reikalavimai.Vaistas (PSO) – bet kokios medžiagos ar produktai, kuriuos vartojant, tikslas yra tyrinėti ar modifikuoti fiziologinę ar patologinę...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 9099 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (9099 ž.)
Darbo duomenys
  • Farmacijos konspektas
  • 6 psl., (9099 ž.)
  • Word failas 207 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt