1.Farmakologija – nagrinėja vaisų sukeliamus cheminius ir biologinius procesus organizme.
Medicininė farmakologija nagrinėja, vaistų vartojimą ligos diagnozei nustatyti, gydymui ir profilaktikai. Toksikologija – nagrinėja vaistų nepageidautiną poveikį, apsinuodijimą, perdozavimą ir gydymo principus.
Vaistai – cheminės medžiagos, kurios sukelia cheminę reakciją organizme, dėl to pakunta biologinės funkcijos organizme. Vaisto molekulė – ji sąveikauja su receptoriumi arba organizmo baltyminių molekulių sistema. Vaistų molekulė jungiasi su receptoriumi ir sukelia biologinius pokyčius organizme.
Vaistų formos: kietos – tabletės, kapsulės, žvakutės; skystos – tirpalai, purškikliai; minkštos – tepalai, kremai, linimentai; dujinė – anestetikai. Vaistų forma ( fizinės savybės ) apsprendžia kokiu būdu vaistas bus vartojamas.
Vaistas išgeriamas ( per os ). Vaistai absorbuojami virškinamajame trakte ir patenka į sisteminę kraujotaką.
Bukalinis – kai vaistas dedamas tarp liežuvio ir žando, ir laukiama kol jis ištirps.
Sublingvalinis – vaistas dedamas po liežuviu.
Rektalinis – dažniausiai žvakutės, vaistas absorbuojasi į tiesiosios žarnos gleivinę.
Vaginalinis – žvakučių, ovulių forma.
Enteriniu būdu ne visa vaisto dozė patenka į sisteminę kraujotaką, tai [priklauso nuo metabolizmo, kurio metu vaisto dalis yra suardoma. Metabolizmas vyksta virškinamajame trakte, v. portae sistemoje, kepenyse, tai sąlygoja kiekį kuris patenka į kraujotaką. Vartojant vaistus bukaliniu ar sublingvaliniu būdu – didesnis jo kiekis patenka į kraujotaką. Dažnai tai neatsparūs skrandžio sultims, juos reikia dėti po liežuviu, kad didesnis jo kiekis patektų į kraujotaką. Žvakutės dirgina žarnos gleivinę ir todėl jų negalima ilgiau vartoti. Dėl virškinamojo trakto motorikos, meteorizmo vaistai gali būti pašalinti iš tiesiosios žarnos, taip vaistus skiriant juos sunku dozuoti.
parenterinis:
į veną ( IV )
į raumenis ( IM )
į arteriją
po oda ( SC ).
Vaistai suleisti į veną – visa vaisto dozė patenka į sisteminę kraujotaką. Leidžiant į raumenis, dalis vaiso prarandama. Po oda leidžiant vaistas turi prasiskverbti pro barjerus ir todėl ne visas patenka. Į veną leidžiami tie vaistai kurių negalima vartoti enteriškai: nestabilūs, neatsparūs skrandžio rūgščiai ir virškinimo fermentams. Kad vaisto poveikis pasireikštų labai greitai, vaistai...
Šį darbą sudaro 35381 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!