Referatai

Intelektas ir intelektualumas

9.2   (2 atsiliepimai)
Intelektas ir intelektualumas 1 puslapis
Intelektas ir intelektualumas 2 puslapis
Intelektas ir intelektualumas 3 puslapis
Intelektas ir intelektualumas 4 puslapis
Intelektas ir intelektualumas 5 puslapis
Intelektas ir intelektualumas 6 puslapis
Intelektas ir intelektualumas 7 puslapis
Intelektas ir intelektualumas 8 puslapis
Intelektas ir intelektualumas 9 puslapis
Intelektas ir intelektualumas 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Įvairioje literatūroje atskleidžiamos įvairios pažintinio ar intelektualinio afazijos sutrikimo prielaidos. Iš vienos pusės, pacientų, kurie turi ilgalaikį vieno - kairiojo arba dešiniojo - smegenų pusrutulio pažeidimą, tyrimo tradicijos atskiria juo nuo normalaus intelekto asmenų grupės. Šių tyrimų pradininkas buvo Weisenburg/McBridge (1935), kurio sukurta tyrimo metodika vėliau labai kokybiškai buvo nustatinėjamas pirminis afazijos sutrikimas (Zangwill 1969, Hamsher 1981, Kertesz 1988, Vingolo 1989, kuris vėliau apibūdino sugebėjimų lygį ar iš to kylančius sunkumus). Visi straipsnio skyriai apima skirtingus požiūrius į tai, kaip tam tikri afazikų sugebėjimai atsiliepia standartiniams ar psichometriniams intelekto matavimo testams.
Iš kitos pusės, dauguma mokomųjų neuropsichologijos vadovėlių, aiškinančių afazijos fenomeną, nieko neužsimena apie intelektą. Jis taip pat neminimas ir abėcėlinėje Ellis/Young (1988), Caplan (1987), Shallice (1988) ar McCarthy/Warrington (1990) rodyklėje. Moksliniai šaltiniai, nagrinėjantys minėtų autorių knygas, kartais (bet ne visuomet) pateikia klientų psichonometrinius įvertinimus, kurie tampa detaliais pažintinių gebėjimų įvertinimais. Dažniausiai naudojamos matavimo priemonės yra Wechsler suaugusiųjų intelekto matavimo testas (WAIS; Wechsler 1958), Progresyvioji matrica (Raven, 1965) ir naujausias suaugusiojo skaitymo testas (Nelson/O‘Connell 1978). Vėlesni testai naudojami nustatyti bendrą patologinį intelektą (pacientams su žymiu disleksijos sutrikimu). Visose klientų bylose ši psichometrinių matavimų informacija patalpinama pirminiame klinikiniame fone ir vėlesniuose pažintinių gebėjimų tyrimuose ar eksperimentuose į ją neatsižvelgiama.
Galima išskirti dvi kraštutines požiūrio į intelektą pozicijas: pirma, kad intelektas yra vientisas, ir kitas, kad jis yra sudėtinis. Nors nei vienas iš šių požiūrių nėra vyraujantis, tačiau abu jie yra stipriai pažengę į priekį (ir vis dar svarstomi). Spearman (1927) manė, kad pagrindinis žmogaus intelekto komponentas yra bendrasis intelektas. Thurstone (1938) buvo priešingos nuomonės: didesnę reikšmę jis teikė kompleksiniam pirminių gebėjimų, kurie tarpusavyje glaudžiai susiję, suvokimui. Hierarchiniame Thurstone modelyje bendrasis intelektas yra tik vienas atskiras pirminių gebėjimų komponentas, kuris įtakoja tam tikrų specifinių užduočių atlikimą. Psichometriniai testai niekada nebuvo naudojami neįgaliųjų sugebėjimams atskleisti ar išsiaiškinti tam tikrų smegenų patologijų sukeltus įgimtus ar įgytus...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2470 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • 1. Įvadas3
  • 2. Intelektas ar intelektualumas?..4
  • 3. Intelektas ir informacijos apdorojimas.5
  • 4. Afazija ir neverbaliniai trūkumai8
  • 5. Išvados..10
  • 6. Literatūra..11

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (2470 ž.)
Darbo duomenys
  • Ligų ir traumų referatas
  • 10 psl., (2470 ž.)
  • Word failas 70 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt