IŠVADOS........................................................................................................................
REKOMENDACIJOS.......................................................................................................
LITERATŪRA................................................................................................................
PRIEDAI............................................................................................................................
Esu dėkinga visiems žmonėms, tiesiogiai ir netiesiogiai padėjusiems parašyti šį darbą. Dėkoju darbo vadovei I. Grakauskienei už išsamias konsultacijas, komentarus.
Išreiškiu dėkingumą VU EKMI Gerontologijos ir reabilitacijos centrui už galimybę atlikti tyrimą reabilitacijos centre besigydančių ligonių tarpe.
Esu dėkinga VU EKMI Gerontologijos ir reabilitacijos centre dirbančiam kolektyvui už nuolatinį skatinimą ir paramą besiblaškant.
Už toleranciją ir moralinę paramą dėkoju savo šeimai.
AČIŪ visiems.
SANTRAUKA
Reumatoidinis artritas keičia žmogaus gyvenimo būdą: neįgalus sergantysis gali būti prikaustytas prie invalido vežimėlio ar lovos, tapti priklausomas nuo aplinkinių žmonių.
Grigaitė J. Tema: ERGOTERAPINIŲ PRIEMONIŲ PANAUDOJIMAS KOREGUOJANT RANKŲ FUNKCIJĄ SERGANT REUMATOIDINIU ARTRITU.
Baigiamasis darbas
Darbo vadovė – I. Grakauskienė.
Vilniaus Kolegija SPF.
Pagrindinis šio tyrimo tikslas buvo išanalizuoti ergoterapinių priemonių panaudojimą koreguojant rankų funkciją sergant reumatoidiniu artritu.
Tyrime buvo taikoma testavimo metodika. Naudojami testai – Bartel, FNT, paimtas Keitel testas modifikuotas nuo 1 iki 9 punkto, raumenų jėgos vertinimas.
Tyrimo dalyviai pagyvenę žmonės – 15 respondentų, sergančių reumatoidiniu artritu.Visų respondentų amžiaus vidurkis 68 metai, iš jų 3 vyrai ir 12 moterų.
Buvo iškelti šie uždaviniai:
1. Pateikti reumatoidinio artrito sampratą.
2. Įvertinti savarankiškumą, plaštakos funkciją, raumenų jėgą prieš ergoterapinių priemonių panaudojimą.
3. Įvertinti savarankiškumą, plaštakos funkciją, raumenų jėgą po ergoterapinių priemonių panaudojimo.
4. Palyginti rankų funkciją prieš ergoterapinių priemonių panaudojimą ir po ergoterapinių priemonių panaudojimo.
Iškelta hipotezė pasitvirtino, kadangi duomenys parodė, jog ergoterapinės priemonės yra naudingos rankų funkcijos korekcijai.
1. ĮVADAS
Artritu (sąnarių uždegimu) serga nemaža dalis gyventojų. Artritas yra dažna sumažėjusio darbingumo ir invalidumo priežastis. Reumatoidinis artritas - tai liga su atoslūgiais ir paūmėjimais, ilgainiui progresuojanti, sukelianti ne tik ryškių sveikatos pokyčių, bet ir turinti rimtų socialinių pasekmių. Sveikatos ir socialinės problemos yra didžiulė našta ligoniui, jo šeimai ir visuomenei. Lietuvoje apie 500 tūkst. Žmonių serga reumatinėmis sąnarių ligomis, o sunkiomis reumatinėmis ligomis serga apie 250 tūkst. Gyventojų. Labiausiai sąnarius niokoja reumatoidinis artritas. Lietuvoje užregistruota apie 12 000 suaugusių asmenų, besigydančių nuo reumatoidinio artrito, o kasmet šia liga suserga apie 1 200 asmenų. Reumatoidiniu artritu...
Šį darbą sudaro 9203 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!