Paveiklų sąrašas
1 pav. Bruožai, reikalingi viešojo sektoriaus vadovui (Covey, 1989) 11
ĮVADAS
Kintant laikui, socialinei bei ekonominei struktūrai, vis didesnę reikšmę atnešantis globalizacijos procesas verčia keistis žmonėms, jų suvokimui bei poreikiams. Viešojo administravimo veikla, padedanti įstatymų įgyvendinimui, taip pat negali išlikti nepakitusi. Ji turi būti atgaivinta, aktyviau bei efektyviau pritaikyta šiandieninei ekonominei bei socialinei situacijai. Šalies viešojo sektoriaus valdymas bei jo veikla yra viena iš svarbiausių veiksnių, siekiant sėkmingo savo nacionalinių vystymosi tikslų įgyvendinimo. Viešojo sektoriaus valdymas šiandieninėje, nuolatos besikeičiančioje, aplinkoje tapo reikliausių politikos kūrėjų, paslaugų teikimo vadovų bei valstybės darbuotojų užduotimis, kurios yra ypač sudėtingos besivystsančioms bei pereinamosios ekonomikos šalims. Globalizacija taip pat reikalauja, kad valstybės prisitaikytų prie naujų ir kintančių vietų, nacionalinių ir tarptautinių pajėgų. Be to, valstybinio sektoriaus reforma yra viena iš svarbiausių elementų pagyvinant ekonomiką ir leidžiant šalims integruotis į pasaulinę ekonomiką.
Yra du svarbūs veiksniai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį: iš vienos pusės, viešasis administravimas turėtų tarnauti žmonėms, o ne atvirkščiai; kita vertus, žmonės taip pat privalo aktyviai skatinti ir remti reformos laikymąsi. Vienos ar kitos viešojo administravimo vykdymo srities keitimas, reikalauja daug pastangų ir darbo. Šiuo referatu norima išsiaiškinti viešojo sektoriaus atnaujinimo priežastis bei naudą, kurią galima pasiekti diegiant inovacijas.
Darbo tikslas: išsiaiškinti, kokios inovacijos yra taikomos šiandieniame viešajame sektoriuje.
Darbo uždaviniai:
1. Nustatyti, kokios priežastys lemia viešojo sektoriaus atnaujinimą;
2. Aptarti, kokių tipų inovacijos yra taikomos viešajame administravime;
3. Pristatyti svarbiausius inovacijų pavyzdžius bei aptarti jų svarbą.
Darbo metodai: mokslinės literatūros analizė.
1. Priežastys, lemiančios naujovių atsiradimą
Antroje XX amžiaus pusėje bei naujojo tūkstantmečio pradžioje, vyriausybės susilaukė iš piliečių tam tikro spaudimo, kuriuo buvo siekiama, kad būtų sureaguota į jų poreikius, didėjantį socialinės bei ekonominės situacijos sudėtingumą bei pasikeitimą pasaulio aplinkoje. Prie daugybės atsiradusių sudėtingų socialinių problemų bei iškilusių naujų ekonominių klausimų, tokių kaip skurdas, ligų plitimas, nedarbas, prasta švietimo sistema ar aplinkos niokojimas, kiekviena valstybė turėjo iš naujo nustatyti savo politiką ir gebėjimus...
Šį darbą sudaro 4187 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!