Internetas tapo milžiniška informacijos saugykla. Kaip veiksmingai ja naudotis, kaip pasirinkti teisingą kelią šioje informacijos jūroje? Iš dalies problemą išsprendžia informacijos adresavimo sistema, esanti internete. Kiekvienas informa-cijos šaltinis turi savo unikalų adresą, vadinamą universaliuoju adresu arba URL (Uniform Resource Locator). Kai vartotojas žino tikslius interneto adresus, jis nesunkiai gali susirasti jam reikalingą informaciją. Deja, dažnai vartotojas gerai žino ko jam reikia, bet neįsivaizduoja, kur ieškoti, t.y. nežino tikslaus adreso. Tokiu atveju jam tenka naudotis vadinamosiomis žiniatinklio paieškos sistemomis. Jos leidžia ieškoti vartotojui reikalingos informacijos pagal jo paties įvestus pagrindinius žodžius (rak-tus), apibūdinančius jį dominančią sritį.
Norint rasti žiniatinklyje informacijos pagal žodį ar frazę, reikėtų bent kiek įsivaizduoti, kaip tai daroma. Nuo to gali priklausyti paieškos rezultatų sekmė.
Žiniatinklio paieškos sistemos parengtos taip, kad nuolatos naršytų po internetą ir į savo duomenų bazes įtrauktų informaciją apie pasirodžiusius naujus tinklapius. Radusios naujos informacijos, paieškos sistemos ją klasifikuoja, kad prireikus būtų lengviau ją suieškoti ir pateikti. Todėl pateikę paieškai kokį nors žodį gauname keletą šimtų (o kartais ir tūkstančių) radinių. Tai būdingas paieškos rezultatas. Pirmiausia reikėtų atsiminti, kad paieška paprastai atliekama remiantis vietos ir dažnio kriterijais. Dažniausiai pirmiausia pateikiami tie tinklapiai, kuriuose šis žodis pasikartoja, todėl visuomet verta atidžiai peržiūrėti pateiktus pirminius paieškos dokumentus.
Antra vertus, paieškos sistemų kūrėjų kompanijos, norėdamos būti kuo populiaresnės ir pritraukti kuo daugiau įvairiausių sričių vartotojų, stengiasi tenkinti jų norus. Todėl neretai pateikiami dokumentai, kuriuose ieškomas žodis pavartotas vos kartą ir kartais net neturi nieko bendra su turiniu.
Tinklalapių kūrėjai taip pat stengiasi paveikti paieškos rezultatus. Kadangi tinklapius dažnai kuria komercinių sistemų savininkai, tai jie trokšta, kad jų tinklapiai būtų dažnai lankomi ir į HTML tekstą (specialiai paieškos sistemoms skirtą sritį) prikemša įvairių populiarių ar įdomių žodžių, kad jų tik paieškos sistemos įtrauktų jų puslapius į kuo daugiau duomenų bazės sričių ir kuo dažniau pateikinėtų ieškantiems.
Kad paieška būtų sėkminga, svarbiausia yra tinkamai,...
Šį darbą sudaro 4934 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!