Referatai

Paieška internete

10   (1 atsiliepimai)
Paieška internete 1 puslapis
Paieška internete 2 puslapis
Paieška internete 3 puslapis
Paieška internete 4 puslapis
Paieška internete 5 puslapis
Paieška internete 6 puslapis
Paieška internete 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Problema, kaip rasti informacijos internete, atsirado beveik kartu su pačiu internetu, nes nėra (ir negali būti!) vienos svetainės, kuriuoje atsispindėtų visa internete esanti informacija. Šiandien yra gausybė interneto svetainių, kurios skirtos informacijos paieškai. Tokios svetainės vadinamos paieškos įrankiais.
• naujienų pokalbių grupes (angl. “Usenet Newsgroups”).
Interneto adresų katalogai – tai svetainės, kurių tikslas – rinkti, grupuoti pagal temas ir pateikti vartotojui pasauliniuose kompiuterių tinkluose esančią informaciją. Juose didžiausias dėmesys skiriamas informacijos grupavimui pagal temas. Temos katalaguose sisteminamos hierarchiškai, pavyzdžiui: Menas → Architektūra → Konferencijos. Dažnai ir adresų katalogai turi labai daug temų ir potemių, todėl be temų sąrašo yra ir paieška kataloge. Interneto adresų kataloguose ieškant informacijos galima derinti informacijos peržiūrą pagal temas bei paiešką kataloge.
Paieškos sistemos – tai svetainės, kurios indeksuoja pasauliniuose kompiuterių tinkluose esančią informaciją, kuria rastų dokumentų duomenų banką bei atlieka paiešką jame. Daugelis paieškos sistemų informacijai rinkti ir indeksuoti naudoja programas, vadinamas “voriuku” (angl. “spider”). Šios programos “apžiūri” interneto svetainėse esančius dokumentus ir grįžta į centrinį paieškos sistemos kompiuterį, kuriame saugoma jų surinkta ir indeksuota informacija. Kai mes kreipiamės į paieškos sistemą ko nors klausdami, paieškos sistemos centrinis kompiuteris atsakymų ieško savo indeksuotame duomenų banke. Paieškos sistemos labai dažnai kuria ir interneto adresų katalogus.
Elektroninės bibliotekos - tai svetainės, kurių tikslas – kurti patikimos ir įvertintos informacijos archyvus. Pagrindinis faktorius, skiriantis elektronines bibliotekas nuo paieškos sistemų bei interneto adresų katalogų yra tas, kad jose kaupiama tik patikrinta ir specialistų įvertinta informacija. Elektroninės bibliotekos dažnai renka interneto dokumentus tik viena tema, pavyzdžiui, mokslo, filosofijos, literatūros, istorijos ir kt. Elektroninėse bibliotekose informacijos paieška gali būti labai įvairi: galima keliauti hipernuorodomis, ieškoti pagal reikšminį žodį arba derinti abu šiuos būdus.
Naujienų pokalbių grupių paieškos svetainės skiriasi nuo anksčiau išvardytų tik tuo, kad juose galima ieškoti specifinės informacijos: į įvairias grupes susibūrusių interneto vartotojų, kurie elektroninio pašto pagalba keičiasi informacija, atsiųstų žinučių ar rašinių.
Iš...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1891 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Paieškos įrankiai .2
 • Kaip formuoti užklausą?..3
 • Kaip rikiuojami paieškos rezultatai?..4
 • Paieškos sistemų analizė..4
 • Informacijos paieškos sistemos ir katalogai Lietuvoje.5
 • Informacijos paieškos sistemos užsienyje..6
 • Vaizdinės informacijos paieška6
 • Panaudota literatūra7

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (1891 ž.)
Darbo duomenys
 • Interneto referatas
 • 7 psl., (1891 ž.)
 • Word failas 83 KB
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt