2005-2006m. m.
Internetas - tai, daugelį pasaulio šalių apimantis kompiuterių tinklas, jungiantis nacionalinius bendrosios paskirties ir komercinius tinklus.
Žinomiausia interneto dalis yra žiniatinklis. Kartais jis dar vadinamas pasauliniu voratinkliu arba tiesiog WWW. Žiniatinklis – tai didžiulė informacijos saugykla, kur dedama viskas: nuo seniausių laikų istorijos iki tolimos ateities prognozių; nuo mažyčių atomų nuotraukų iki skrydžių į kosmosą vaizdo įrašų. Čia galima sužinoti ir pačią paprasčiausią, bet mums kasdien labai reikalingą, informaciją: rytojaus orų prognozę, artimiausio knygyno darbo laiką ar poliklinikos telefono numerį. Žiniatinklį sudaro daugybė svetainių. Kiekviena iš jų turi savo adresą.
Žiniatinklis buvo sugalvotas tik 1992 metais. Daugeliui žmonių jis iškart labai patiko ir netrukus labai paplito. Ši informacijos saugykla ir dabar sparčiai auga. Manoma, kad žiniatinklyje yra apie 250 milijonų svetainių! Bet tiksliai suskaičiuoti jų niekas negali.
Žiniatinklyje visa informacija pateikiama specialiu būdu – hipertekstu. Papasakoti, kas yra hipertekstas, gana sudėtinga. Bet jei jūs pamatytumėte bent vieną hipertekstu parašytą straipsnelį, iš karto suprastumėte, kad tai labai paprasta. Tai lyg knyga, kurios atskiri žodžiai, paveikslėliai bei kitos dalys yra tarpusavyje susietos specialias ryšiais, vadinamais saitais. Jais naudojantis galima vaikščioti po hipertekstą. Tai panašu į informacijos paiešką ir skaitymą enciklopedijoje. Tik puslapiai verčiami ne vienas po kito, o visai kitokia (bet logiška!) tvarka.
Norint skaityti žiniatinklio informaciją, reikia turėti specialią programą. Ji vadinama naršykle.
Žiniatinklis, galvojant lietuviškai, reiškia žinių tinklą. Tinklas, kuriame yra ir kuriuo perduodamos žinios. Tačiau toks tinklas yra ne interneto tinklo komponentas (kaip teigiama Žodyne), o pats tinklas. Todėl visiškai nestebina pastebima praktika Žodyno požiūriu klaidingai vadinti žiniatinkliu visą internetą. Žmonės stebisi, kodėl dabar reikią žiniatinklio, kai buvęs aprobuotas internetas.
Žinios perduodamos tinklu, tačiau Žodynas žiniatinkliu sūlo vadinti ne tinklą, kuriuo perduodamos žinios, o perduotų žinių vaizdavimo būdą. Nespecialistui analogija: vanduo perduodamas vandentiekiu, tačiau įsivaizduokite, kad vandentiekiu būtų siūloma vadinti vandenį, kai jis supiltas į tam tikros dažniausiai naudojamos formos indus. Vanduo, supiltas į...
Šį darbą sudaro 1586 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!