Apibrėžti informacijos sąvoką nėra lengva. Pirmiausia todėl, kad ji abstrakti, pirminė, vartojama daugeliui kitų sąvokų apibrėžti. Antra, informacijos turinys daugiareikšmis, įgyjantis skirtingų prasmių.
Su tokiomis pirminėmis sąvokomis dažnai susiduriame tiek įvairiuose moksluose, tiek kasdieniame gyvenime. Paprastai daugelis jas supranta intuityviai, nė negalvodami apie konkrečias apibrėžtis. Pavyzdžiui, lyg ir žinome, kas yra kultūra, meilė, o pabandykime apibrėžti šias sąvokas... Vis kažko trūks, kažkas vis liks nepasakyta arba neaiškiai nusakyta.
Informacija – tai žinios, kurias galima perduoti, priimti, įsiminti. Tai būtų pats paprasčiausias informacijos apibūdinimas. Ši apibrėžtis nusako ir keletą veiksmų, kuriuos galima atlikti su informacija, būtent: perduoti, priimti, įsiminti.
Informacija – tai žinios, perduodamos vienų asmenų kitiems žodžiu arba žiniasklaidos priemonėmis: per spaudą, radiją, televiziją, kiną, kompiuterių tinklus. Šitaip informacija nusakoma daugelyje populiarių knygų, enciklopedijų. Tai konkretesnė apibrėžtis, ji pabrėžia žmogaus atliekamą intelektinį darbą – žinių skleidimą. Informacija apibrėžiama per žinias, tačiau informacija nėra visiškai tas pats, kas ir žinios.
Informacija – tai žmogaus suvoktas objekto turinys. Mus supantys objektai egzistuoja nepriklausomai nuo to, ar apie juos žinome, ar ne. Juose savaime esama informacijos. Iš to paties objekto kiekvienas žmogus gali gauti skirtingą informaciją, priklausomai nuo to, ką jis apie tai jau žino. Sakykime, akmenys dirvoje ūkininkui teiks informaciją apie prastoką žemę, o geologui jie – šioje vietovėje slypinčių vertingų uolienų požymius.
Kadangi informacija įvairi, tai ir jos savybių gali būti labai daug. Vieni autoriai nurodo vienas, kiti – kitas. Tačiau būdingiausios yra:
1. Informacijos pokyčiai (senėjimas, nuvertėjimas) laikui bėgant.
2. Informacijai netinka adityvumo (sudėties) principas, t.y. jei gauname tą pačią informaciją iš dviejų šaltinių, tai visai nereiškia, jog gauname jos dvigubai daugiau.
3. Informacijai netinka komutatyvumo (perstatymo) principas, t.y. jei apdorojame informaciją A, paskui – informaciją B, tai gautieji rezultatai gali nesutapti su rezultatais, gautais pirma apdorojus informaciją B, po to – A.
4. Informacijos turinys nepriklauso nuo jos laikymo būdų (laikmenų), taip pat nuo pateikimo formos.
Informacijai būdingi tam...
Šį darbą sudaro 1144 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!